Figen Çalıkuşu kimdir? Figen Çalıkuşu eşi kimdir? Figen Çalıkuşu kaç yaşında?

16.07.2022
Figen Çalıkuşu kimdir? Figen Çalıkuşu eşi kimdir? Figen Çalıkuşu kaç yaşında?

Figen Çalıkuşu kimdir? Figen Çalıkuşu eşi kimdir? Figen Çalıkuşu kaç yaşında?

Figen Çalıkuşu Eylül 1969’da İzmir’de doğdu.

Figen Çalıkuşu Babasının memuriyeti sebebi ile ilk, orta ve lise öğrenimini değişik yerlerde tamamladı.

Figen Çalıkuşu 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, dil eğitimi almak üzere ABD’ye gitti.

Figen Çalıkuşu Döndükten sonra Antalya Barosuna kayıtlı avukat olarak mesleğini icra etmeye başladı.

Halen CHP Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi olan Figen Çalıkuşu, iki dönem Encümenlik, iki dönem Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı, 2007 yılı genel seçimlerinde DYP Antalya Milletvekili adaylığı, önceki yıllarda DYP Antalya Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Siyaset Grubunda, Antalya Üniversiteli Kadınlar Derneğinde, Antalya Gönüllüleri Derneğinde üyeliği bulunmaktadır.Yerel basında ve yayında olduğu dönemde Yeni Ulus gazetesinde, blog radikal ve Liberal Demokrat Yazarlar sayfalarında düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır.

İngilizce bilen Çalıkuşu evli ve bir çocuk annesidir.

AV. FİGEN ALBUGA ÇALIKUŞU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1990 yılında mezun olan Av. Figen Albuga Çalıkuşu, avukatlık stajının ardından Antalya Barosuna kayıtlı olarak çalışmaktadır.

IEI / Intertanional Engilsh Instıtute in Washington D.C lisans programını tamamlayan avukatımız, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

2009 -2014 yılları Antalya Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği, İki dönem Belediye Encümenliği ve iki dönem Kadın ve Aile Komisyon Başkanlığı görevini sürdürmüş olup 2008 yılından bu yana yerel gazete ve 2013 yılından bu yana Radikal Blog köşe yazarlığı yapmaktadır.

Yürütülen dava ve sunulan danışmanlık hizmetlerinde, hukuk büromuzun liderliğini yapan avukatımız, pek çok alandaki tecrübesini ve bilgisini başarılı şekilde ortaya koymaktadır.