Fortuna Sittard sahibi kim? Işıtan Gün kimdir? kaç yaşında? serveti ne kadar?

21.06.2022
Fortuna Sittard sahibi kim? Işıtan Gün kimdir? kaç yaşında? serveti ne kadar?

Fortuna Sittard sahibi kim? Işıtan Gün kimdir? kaç yaşında? serveti ne kadar?

26.04.2021 tarihinde Acun Ilıcalı, satın aldığı Hollandalı futbol kulübü Fortuna Sittard’a veda ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ilıcalı, “İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard’a veda ediyoruz” dedi.

Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi ve Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, söylemleri ile dikkat çekiyor. Galatasaray’da yaşanılan olayları ele alan Işıtan Gün, hayatı ve kariyerine ilişkin bilgiler ile araştırılmaya başlandı. Peki, Işıtan Gün kimdir? Fortuna Sittard’ın Başkanı Işıtan Gün’ün biyografisi

Özgür Işıtan Gün (d. 7 Aralık 1975, Ankara) Türk iş insanı ve spor yöneticisi. Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Fortuna Sittard Başkanıdır. Işıtan Gün, Ankara’da doğdu.

Işıtan Gün, 1975 yılında dünyaya geldi Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden, 2000 yılında ise City University of New York’ta uluslararası finans master bölümünden mezun oldu. ABD’de proje geliştirme ve proje finansmanı alanlarında çalıştıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönerek enerji sektöründe yatırımları olan Met Capital Partners şirketinde yönetici olarak çalıştı. Işıtan Gün, 2013 yılında Galatasaray Spor Kulübü’nde Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonra kulüpte mali işlerden de sorumlu COO olarak görev aldı. 2016 yılından beri Fortuna Sittard’ın başkanlığı yapıyor.

Fortuna Sittard sahibi kim? Işıtan Gün kimdir? kaç yaşında? serveti ne kadar?

1975 yılında dünyaya gelen Özgür Işıtan Gün, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünden, 2000 yılında ise City University of New York’ta uluslararası finans master bölümünden mezun oldu. ABD’de proje geliştirme ve proje finansmanı alanlarında çalıştıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönerek enerji sektöründe yatırımları olan Met Capital Partners şirketinde yönetici olarak çalıştı.

Işıtan Gün, 2013 yılında Galatasaray Spor Kulübü’nde Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonra kulüpte mali işlerden de sorumlu COO olarak görev alan Gün, 2016 yılından beri Fortuna Sittard’ın başkanlığı yapmaktadır.