Fuat Oktay Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin ilk eşi, Hümeyra Şahin eski eşi kimdir?

23.07.2022
Fuat Oktay Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin ilk eşi, Hümeyra Şahin eski eşi kimdir?

Fuat Oktay Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin ilk eşi, Hümeyra Şahin eski eşi kimdir?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin evlendi. Peki, Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin kaç yaşında, daha önce evlendi mi? İlk eşi kim?

İstanbul’da doğan Havva Hümeyra Şahin, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda master yaptı. 2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı. Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayınlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında yayımlandı. Hümeyra Şahin, Akşam gazetesindeki köşe yazılarıyla tanınmıştır. Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü.Halen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretim görevlisi Hümeyra Şahin İstanbul’da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin’dir. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı. 2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı.Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı, Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü. Uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

İlk Evliliği araştırılmaya başlandı. Gelin birlikte Hümeyra Şahin Hayatı ve Biyografisi öğrenelim.

Hümeyra Şahin, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin olan Şahin, İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi’nde Tarih Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi’nde “Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi” üzerine yüksek lisans yaptı. 2007-2008 senelerinde Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına dahil oldu.Hümeyra Şahin, ulusal ve uluslararası konseptlerde içerik ve mimari danışmanlık yaptı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı. Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü. 1 Ekim 2013 tarihinde Akşam Gazetesi’nde yazmaya başladı. Akşam Gazetesi’ndeki yazılarında daha çok kültüre, sanata, eğitime, tarihe, edebiyata, müzeciliğe yer açmaya çalıştı ve burada 2018’in sonuna kadar yazmaya devam etti. Kasım 2018’de Cumhurbaşkanlığı danışman ve idari kadrolarına dair yeni düzenleme gereği Akşam Gazetesi’ndeki köşesine son verdi ve burada bir teşekkür yazısı yayınladı.