Fulya Kalfa Evli Mi? Fulya Kalfa boşandı mı? Neden boşandı? Fulya Kalfa çocuğu var mı?

18.06.2022
Fulya Kalfa Evli Mi? Fulya Kalfa boşandı mı? Neden boşandı? Fulya Kalfa çocuğu var mı?

Fulya Kalfa kimdir? Fulya Kalfa kaç yaşında, nereli? Sevgilisi var mı? Evli Mi? Fulya Kalfa Evli Mi? Fulya Kalfa boşandı mı? Neden boşandı? Fulya Kalfa çocuğu var mı?

CnnTürk ekranlarının sarışın güzellerinden sempatik sunucu Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983’te Ankara‘da dünyaya geldi. Doğduğu ve büyüdüğü başkentte Özel Arı Lisesi‘ni bitirdi.

Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamlayan yetenekli sunucu daha sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi‘nde Temel Oyunculuk eğitimleri aldı.

Televizyonculuk kariyerine, 2005 yılında TV8 kanalında yayınlanan “Erkan Tan ile Başkent’ten” adlı programla başlayan yıldız isim, Siyasetten sanata kadar çok sayıda programda ditörlük, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı.

Başarılı isim aynı zamanda kariyerine İstanbul‘da devam ettirme kararı aldıktan sonra TV8’de birçok müzik, eğlence, life style programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. 

Televizyonculuk kariyerinde edindiği deneyimleri ekran önüne taşımaya karar verip Ciner Yayın Grubu tarafından ismi değiştirilecek olan Kanal 7/24 adlı spor kanalında spikerlik yaptı. “Orta Saha” ve “Transfer Dosyası” adlı programları hem hazırladı, hem sundu hem de yorumladı. Yazmaya olan ilgisini de aksatmayıp köşe yazıları kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk TV‘ye geçen Fulya Kalfa, gece bülteni, ara bülten ve Ana Haber’in sunuculuğunu yaptı. 2018’in eylül ayında CNN Türk’e transfer oldu.

Hayvanseverliğiyle ön plana çıkan Kalfa, sadece sevmekle yetinmeyip hayvan haklarının savunulması ve iyileştirilmesi için gönüllü olduğunu dile getiriyor.

Ailesini çok seviyor, boş vakitlerini sevdikleriyle geçirmeye çalışıyor. Uzun yürüyüşler ve spor olmazsa olmazı. Her fırsatta kulağından çıkartmadığı kulaklıklarıyla müzik dinlemekten kendisini alamıyor.

Geniş yelpazede müzik zevki olduğunu söylemek mümkün.

İnsanın sevdiği işi yaparsa hiç çalışmış olmayacağı görüşünü benimsiyor ve “Ben hayatımda bir gün bile çalışmadım” diyerek mesleğine ne kadar aşkla bağlı olduğunu dile getiriyor.

Fulya Kalfa, hafta içi her gün yayınlanan Günün Sonu programıyla izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Fulya Kalfa kimdir? Fulya Kalfa kaç yaşında, nereli? Sevgilisi var mı? Evli Mi?

Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983’te Ankara’da dünyaya geldi. Lise eğitimini özel bir lisede tamamladktan sonra, Bilkent Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Fulya Kalfa’nın medya dünyasında ilk çalışmaları ise 2005 yılında tv8’de Erkan Tan ile Başkent’ten programında başladı. Ankara’da pek çok programda yapımcılık, editörlük ve yönetmenlik yaptı. Siyasetten sanata, hayatın içinden insana dokunan her konuda yüzlerce programın yapımına ve yönetimine katkıda bulundu.

Daha sonra televizyonculuk hayatına İstanbul’da yön verme kararı aldı. tv8’de çok sayıda müzik-eğlence ve life-style programın yapımında çalıştı, yönetmenliğini yaptı. Onlarca programa imza attıktan sonra buradaki çalışma hayatını noktaladı.

Aldığı eğitimlerini, deneyimlerini ve çok sevdiği sporu ekran önünden izleyicilerle paylaşmayı isteyince; Spor spikeri ve sunucusu oldu. Spor Sayfası, Orta Saha ve Transfer Dosyası isimli programlarının içeriklerini hem kendi hazırladı hem sundu hem de yorumlarda bulundu.

Bu arada en büyük tutkularından olan yazmayı da ihmal etmedi ve sporla ilgili yazılarını kendine ayrılan köşede okuyucularına ulaştırdı.

Tekrar haberciliğe dönerek ekran yolculuğuna Habertürk TV’de devam etti. Gece bültenlerinin yanı sıra farklı saatlerde haberler kuşaklarını sundu. Kalfa, Habertürk TV’de Ana Haber bültenlerinin de spikerliğini üstlendi.

Habercilik kariyerine CNN TÜRK ekranında devam eden Fulya Kalfa, Günün Sonu programıyla uzun süre izleyicileriyle buluştu. Kalfa şimdi CNN TÜRK Ana Haber bülteninin sunuculuğunu yapıyor. 24 saatte yaşananlar, güne damga vuran haberler, hayata insana dokunan olaylar, Ana Haber bülteninde hafta içi her akşam yayınlanıyor.