Gelin filmi Osman gerçek adı ne? Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Kahraman Kıral şimdi ne iş yapıyor?

28.06.2022
Gelin filmi Osman gerçek adı ne? Gelin filmi Osman Kahraman Kıral kimdir? Kahraman Kıral şimdi ne iş yapıyor?

Gelin filmi Osman gerçek adı ne? Gelin filmi Osman kimdir? Kahraman Kıral şimdi ne iş yapıyor? Kahraman Kıral kimdir?

Meryem (Hülya Koçyiğit evi terk edip bir fabrikada iş bulur. Oysa aile reisleri Hacı İlyas gelininin evden kaçıp fabrikada çalışmasını onur meselesi yapar. Bu lekenin temizlenmesi için Meryem in kocası olan oğlu Veli’ ye baskı yapar. Veli silahıyla Meryem’i öldürmek için fabrika çıkışı önüne geldiğinde karı-koca birbirlerine sarılıp, özgürce aydınlık bir mutluluğa omuz omuza yol alacaklardır.

Kahraman Kıral Osman karakterini canlandırır.

Kahraman Kıral, Türk oyuncu, şarkıcı ve iş adamıdır. 1972–76 yılları arasında çocuk oyuncu olarak on dört filmde rol aldı. Bu filmlerden daha çok Canım Kardeşim, Şaşkın Damat, Gelin ve Oğul’daki oyunculuğuyla tanındı. 1976’da sinemayı bıraktı, sonraki yıllarda mobilya sektörüne girip ticarete atılmıştır.

Gelin filmi Osman gerçek adı ne? Gelin filmi Osman kimdir? Kahraman Kıral şimdi ne iş yapıyor? Kahraman Kıral kimdir?

Kahraman Kıral 1 Ocak 1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Henüz çocuk yaşlarda kameraların karşısına geçti. Türk Yeşilçam Sineması’nın önemli filmlerinden olan Canım Kardeşim sinema filminde merhum Tarık Akan ve merhum Halit Akçatepe ile birlikte canlandırdığı lösemili hasta çocuk “Kahraman” rolü ile hafızalara kazındı.

Kahraman Kıral oyunculuk kariyerine 1970’li yıllarda Hürriyet gazetesinin açtığı bir yarışma sayesinde adım attı. O dönemlerde Hürriyet gazetesinin açtığı yarışma programında sinema filmi için çocuk oyuncu arayışı bulunmaktadır. Yarışmanın Finlinde iki çocuk isim kalır. Birisi Kahraman Kıral ve diğer çocuk finalist ise Armağan Çağlayan’dır.

Kahraman Kıral ilk ekran deneyimini beyazperde de gerçekleştirerek 1972 yapımı Evlat sinema filminde rol aldı. 1973 yılında Kırık Hayat sinema filminde rol aldı. En büyük çıkışını 1973 yapımı Canım Kardeşim sinema filminde başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Metin Akpınar gibi isimlerin yer aldığı sinema filminde gerçekleştirdi. Aynı yıl Gelin sinema filminde bu büyük çıkışını korumaya devam etti. 1973 yılında Mahkum, Ağlıyorum, Teslim Ol Baba, Istırap, Ben Doğarken Ölmüşüm sinema filmlerinde rol aldı.

Canım Kardeşim filmi yıllar sonra beyazperde de yeniden LÖSEV tarafından reklam filmi olarak sosyal sorumluluk projesi olarak lösemili çocukları için yeniden çekildi. Reklam filminde Tarık Akan’ı oğlu Barış Üregül oynadı. Canım Kardeşim Türk Sinema filmlerinin en hüzünlü filmi olarak tarihe geçti.

1974 yılında iki ayrı sinema filminde rol alarak Erkekler Ağlamaz ve Oğul filmlerinde oynadı. Şaşkın Damat ve Yarınsız Adam rol aldığı son sinema film projeleri oldu. 1976 yılından sonra çocuk rollerde uygun rol bulamayan Kahraman Kıral eğitimine devam etti ve dede mesleği olan mobilya sektörüne adım atarak oyuncuk kariyerinden uzaklaştı ve sinemayı bıraktı. Kahraman Kıral günümüzde Kıral Mobilya firmasının genel müdürü olarak hayatını sürdürmektedir.  

GELİN FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Hülya Koçyiğit – Meryem

Kerem Yılmazer – Veli

Kahraman Kıral – Osman

Ali Şen – Hacı İlyas

Kamran Usluer – Hıdır

Aliye Rona – Ana

Nazan Adalı – Naciye

Seden Kızıltunç – Güler

Kahraman Kıral oynadığı diziler ve filmleri

 • 1976 Yarınsız Adam
 • 1975 Şaşkın Damat
 • 1974 Oğul
 • 1974 Erkekler Ağlamaz
 • 1973 Ben Doğarken Ölmüşüm
 • 1973 Istırap
 • 1973 Teslim Ol Baba
 • 1973 Ağlıyorum
 • 1973 Mahkum
 • 1973 Gelin
 • 1973 Canim Kardeşim
 • 1973 Kırık Hayat
 • 1972 Evlat