Gökçen Özdoğan Enç kimdir? Kaç yaşında? Gökçen Özdoğan Enç Eşi kimdir?

15.08.2022
Gökçen Özdoğan Enç kimdir? Kaç yaşında? Gökçen Özdoğan Enç Eşi kimdir?

Gökçen Özdoğan Enç kimdir? Kaç yaşında? Gökçen Özdoğan Enç Eşi kimdir?

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’na devam etmektedir. Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu. İngilizce bilmektedir.

Gökcen Özdoğan Enç, Türk siyasetçi. Aslen Burdur Bucak’lıdır. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde, liseyi Antalya Çağlayan Lisesi’nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu.

16 Mart 1976’da dünyaya geldi. Baba ismi Hüseyin, anne ismi Emine’dir. Aslen Burdur Bucak’lıdır. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde bitirdi. Liseyi Antalya Çağlayan Lisesi’nde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Şuanda da Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu okumaktadır.Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu.

2004 yılında AK Parti İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdi.

2008 – 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Türk Parlamenterler Birliği üyesi olarak göreve devam etti. Daha sonra TBMM Türkiye-Hindistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı oldu. Ayrıca Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi. Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti.

7 Haziran 2015 seçimlerinde tekrar milletvekili adayı oldu.

25. Dönem Ak Parti Antalya Milletvekili, Genel Merkez Halkla ilişkiler Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini devam ettirdi.

1 Kasım 2015 seçimlerinde tekrar milletvekili adayı oldu 26. Dönem Ak Parti Antalya Milletvekili ve Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi ve Türk Parlamenterler Birliği Üyesidir. Ayrıca KADEM ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği üyesidir.

Gökcen Özdoğan Enç, evli ve 1 çocuk annesidir.