Gönül Dağı Hilmi Kimdir? Gönül Dağı Hilmi gerçekte kimdir? Kim oynuyor?

24.12.2022
Gönül Dağı Hilmi Kimdir? Gönül Dağı Hilmi gerçekte kimdir? Kim oynuyor?

Gönül Dağı Hilmi Kimdir? Gönül Dağı Hilmi gerçekte kimdir? Kim oynuyor?

Dizi, yazar Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış, Anadolu halkının yaşamını konu alan bozkır öykülerinden uyarlanmıştır. Sloganı “Bozkırda bir Anadolu masalı” olarak dizinin afişinde yayınlandı.

Dizi, “Gedelli” adındaki bir kasabada yaşayan üç amca oğlunun, yani üç kuzenin hikâyesini anlatmaktadır.

Gönül Dağı bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesini konu ediniyor. Taşra ve şehir hayatına ilişkin öyküleri ile ‘Bozkırın Kalemi’ olarak tanınan yazar Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden uyarlandı.

Son Bölümde, Gönül Dağı dizisinin güzel oyuncusu Asuman’ı İstemeye Gelen Hilmi karakterini canlandıran oyuncunun ismi henüz belli değil.

Hilmi durdu durdu Asumanın mutlu olmasına dayanamadı ve onu şikayet etti. Bir dilekçe yazan Hilmi Asumanın işe geç geldiğini, kamu malına zarar verdiği gibi iddialarla Asumanın tayinini Erzuruma çıkardı. Ancak Asuman Ataması Erzuruma çıksa da gitmek istemiyor. Bu nedenle itiraz dlekçesi yazdı. O dilekçeyi verirken de Hilmi’nin dilekçesini (Asuman’ı İstemeye Gelen Görücü Hilmi) gördü.

Kim olduğu net bilinmeyen fakat oyunculuğu ile kendisini gösteren Hilmi rolünü canlandıran oyuncunun dizide yardımcı karakter mi yoksa kalıcı bir oyuncu olup olmadığı da bir diğer merak edilen konu fakat net bir bilgi yoktur.

Bilindiği üzere Dizide Asuman karakterine arabayı park etmesinde yardımcı olan Hilmi karakteri onu beğenince ailesinden onu istemesini ister.

1 2 bölüm görüldü ve diziden ayrıldı Hilmi.

Asuman ile birlikte ilçedeki hükümet konağında çalışan Hilmi, Asuman’dan ilk görüşte hoşlandı. Ancak Asuman ona hiç yüz vermedi. Hilmi her gördüğünde onunla konuşsa da bir karşılık almamıştı. Ama o yine de yılmadı ve görücü gonderdi Asuman’ın ailesine.

Asuman’ın ailesi kabul etti ve görücü olarak geldiler. Ramazan bunu duyduktan sonra kendini Asuman’ın kapısında buldu. Ramazan bu işe engel olacak mı? Yoksa uzaktan sessizce izleyecek mı göreceğiz.