Gönül Dağı Ramot Nedir? Gönül Dağı Ramot kitabı? Ramot bir Bozkır Hikayesi?

29.10.2023
Gönül Dağı Ramot Nedir? Gönül Dağı Ramot kitabı? Ramot bir Bozkır Hikayesi?

Ramot Gönül Dağı isimli dizide amcaoğlu Ramazan’ın yazdığı romandaki karakterin ismidir. Uçuk kaçık uzaylı bir karakter olan Ramot Ramazan’ın kısaltmasıdır. Gerçekte böyle bir kitap yoktur.

Gönül Dağı dizisinde Ramazan karakterine Cihat Süvarioğlu hayat vermektedir. Ramazan karakteri çevresindekiler tarafından sevilmektedir. Doğal bir karakter olan Ramazan kalpleri kazanarak hayallerinin peşinden gider. 23 Eylül 1990 yılında Konya’da doğan Cihat Süvarioğlu, üniversite eğitimi için İstanbul’a taşındı. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Gösteri Sanatları Merkezi’nden 2012 yılında mezun oldu. Hazal Çağlar 1996 doğumludur. Hazal Çağlar No 10 Studıo Temel Oyunculuk eğitimi aldı. Metin Balekoğlu’ndan Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. 1996 doğumlu olan Hazal Çağlar, No 10 Studio Temel Oyunculuk eğitimi almıştır. Metin Balekoğlu’ndan Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi’nde Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Oyunculuk kariyerine ilk olarak Aile Hükümeti filmiyle başladı.

Ramot bir efsanedir. Efsane bir kitap.

Gönül Dağı projesi dağın ötesinde hayallerimizi gerçekleştirme yolculuğudur. Yozgatlı yazar Mustafa Çiftçi’nin hikayeleriyle çalışmalar yapıyorduk. Mustafa Çiftçi’nin 3 kitabı vardır. Bunları okuduğumuzda kitaplarındaki karakter ve hikayeleri bir bozkır coğrafyasında toplayıp bunları birbiriyle tanışmasında nasıl bir dünya ortaya çıkar fikriyle oluştu. Bozkırda hayallerinin peşine düşen 3 kuzenin başından geçenleri ekranlara taşıdıklar.

error: Content is protected !!