Görgün Taner kimdir? Görgün Taner evlendi mi? Görgün Taner eşi kim? Görgün Taner Zeynep Miraç?

23.06.2022
Görgün Taner kimdir? Görgün Taner evlendi mi? Görgün Taner eşi kim? Görgün Taner Zeynep Miraç?

Görgün Taner kimdir? Görgün Taner evlendi mi? Görgün Taner eşi kim? Görgün Taner Zeynep Miraç?

Görgün Taner (d. 1959, İstanbul), İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü ve Avrupa Kültür Vakfı Başkanı. Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) genel müdürü Görgün Taner, 1959 İstanbul doğumludur. Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. 2002 yılından bu yana genel müdürlüğünü üstlendiği İKSV’de 1983 yılında Sinema Günleri’nde Kent Sineması Koordinatörü olarak çalışmaya başlamış, İstanbul Festivali’nde Direktör Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev almış (1987-1994) ve İstanbul Caz Festivali’nin direktörlüğünü üstlenmiştir (1994-2002).

2013 Mayıs ayında, Amsterdam merkezli Avrupa Kültür Vakfı’nın (European Cultural Foundation) yönetim kurulu başkanı olarak seçilen Görgün Taner aynı zamanda İstanbul Modern yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, 2012 yılından bu yana HEC Montréal’de Uluslararası Sanat Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın ve 2014 yılından bu yana Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü’nün danışma kurulu üyeliğini üstlenmektedir.

Taner, 1998–2002 yılları arasında Avrupa Caz Festivalleri Birliği başkanlığını üstlenmiş, Temmuz 2009–Mart 2010 ayları arasında yapılan “Fransa’da Türkiye Mevsimi” etkinliklerinin komiserliğini yürütmüş, 2010 Eylül-2011 Mayıs ayları arasında Amsterdam Belediyesi Sanat Danışmanı olarak görev yapmıştır.

2011 yılında Fransa Cumhuriyeti tarafından Chevalier dans L’Ordre National de la Legion d’Honneur nişanıyla, 2014 yılında ise Fransız Kültür Bakanlığı Sanat ve Edebiyat Şövalyesi unvanıyla ve Polonya Cumhuriyeti Üstün Hizmet Liyakat Nişanı Subay Haçı ile onurlandırılmıştır.

Görgün Taner (d. 1959, İstanbul), İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü ve Avrupa Kültür Vakfı Başkanı.[1]

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. 2002 yılından bu yana genel müdürlüğünü üstlendiği İKSV’de 1983 yılında Sinema Günleri’nde Kent Sineması Koordinatörü olarak çalışmaya başlamış, İstanbul Festivali’nde Direktör Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak görev almış (1987-1994) ve İstanbul Caz Festivali’nin direktörlüğünü üstlenmiştir (1994-2002).

Taner, 1998–2002 yılları arasında Avrupa Caz Festivalleri Birliği Başkanlığı yapmıştır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Bölümü’nde öğretim görevlisi ve İstanbul Modern ve ECF’de (Avrupa Kültür Vakfı) yönetim kurulu üyesidir. Temmuz 2009–Mart 2010 ayları arasında yapılan “Fransa’da Türkiye Mevsimi” etkinliklerinin komiserliğini yürütmüş, 2011 Ocak ayında Fransa Cumhuriyeti tarafından Chevalier dans L’Ordre National de la Legion d’Honneur nişanı ile onurlandırılmıştır. 2010 Eylül ayında Amsterdam Belediyesi tarafından “Amsterdam Belediyesi Sanat Danışmanı” olarak görevlendirilen Görgün Taner, 2012 Kasım ayından bu yana Montreal’deki Uluslararası Sanat Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın uluslararası danışma kurulu üyeliğini üstlenmektedir.

Zeynep Miraç kimdir? Zeynep Miraç eşi kim? Zeynep Miraç Taner kim? Zeynep Miraç Görgün Taner Kim?

Zeynep Miraç Taner Youtube üzerinden etkin olan bir isimdir. Daha doğrusu videolar dolaşmaktadır.

Zeynep Miraç Taner Yazardır.

Zeynep Miraç Taner @zeynepmirac kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

“Yazmanın pek de meslekten sayılmadığı bir ülkede uzun uzun yazıyor.” Gazeteci Zeynep Miraç’ın hazırlayıp sunduğu “Portreler”, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’u anlattığı ilk bölümüyle şimdi KAFA TV’de yayında. Abone ol ve KAFA TV’de yayınlanan videoları kaçırma!

Zeynep Miraç Taner Miraç Görgün Taner’in eşidir aynı zamanda.