Gülden Kalecik Demirtaş kimdir? Nereli? Gülden Kalecik Demirtaş eşi Kimdir?

23.12.2022
Gülden Kalecik Demirtaş kimdir? Nereli? Gülden Kalecik Demirtaş eşi Kimdir?

Gülden Kalecik Demirtaş; sunucu, spikerdir. Tam adı Gülden Kalecik Demirtaş’tır. 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Özel Kültür Lisesi’nden mezun olan Gülden Kalecik, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra özel bir şirkette danışman olarak görev yapan Gülden Kalecik, ayrıca 2005 yılında sunuculuk üzerine eğitim almış ve kariyerine spiker/sunucu olarak devam etmiştir. İlk olarak Karadeniz TV’de sunuculuk yapan Gülden Kalecik, sonrasında TGRT Haber’e transfer olmuştur. 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Eğitim Hayatı

Özel Kültür Lisesi’nde okumuş, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.

Çalışma Hayatı

Üniversite hayatını tamamladıktan sonra iş hayatına atılmış, önce danışmanlık sonra da reklamcılık alanlarında faaliyet göstermiştir. 2005 yılında sunuculuk ve spikerlik üzerine eğitim almış ve medya sektörüne yönelmiştir.

Medya sektöründe ilk görev yaptığı kanal Karadeniz TV olmuştur. Bir sonraki durağı ise TGRT olmuştur. Halen TGRT Haber bünyesinde çalışma hayatını sürdürmektedir.

Özel Hayatı

Evli olan Gülden Kalecik Demirtaş, bir çocuk annesidir.

Başarıları

Gülden Kalecik Demirtaş, 14. kez düzenlenen Türkiye’nin En’leri töreninde “Yılın En İyi Haber Spikeri” ödülüne layık görülmüştür.

Sosyal medya hesapları

  • Twittter: @KalecikGulden
  • İnstagram: @guldenn_kalecik_demirtas