Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver Yaşı Kaç? Gülfem Saydan Sanver Eşi Kim? Bacak boyu neden gündem? Boyu, Kilosu

27.06.2022
Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver Yaşı Kaç? Gülfem Saydan Sanver Eşi Kim? Bacak boyu neden gündem? Boyu, Kilosu

Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver Yaşı Kaç? Gülfem Saydan Sanver Eşi Kim? Boyu, Kilosu

1978 tarihinde Suna ve Orhan çiftinin kızları olarak dünyaya gelen Gülfem Saydan Sanver, aslen Mersinlidir. Ayrıca Tolga adında bir de erkek kardeşi bulunmaktadır. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nden mezun olan Gülfem Saydan Sanver, sonrasında lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi (Fransızca) bölümünde tamamlamıştır. Gülfem Saydan Sanver, ayrıca 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nden siyasal iletişim alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Sanver yine aynı üniversitede doktora eğitimini almıştır. Öte yandan Gülfem Saydan Sanver, Selim Sanver ile evlidir.
2007 ve 2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi bünyesinde dersler veren Gülfem Saydan Sanver, sonrasında 2010 senesinde Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık şirketini kurmuş ve siyasal iletişim alanında siyasi partilere ve politikacılara bu alanda destek vermeye başlamıştır. Gülfem Saydan Sanver ayrıca Mart 2019 yerel seçimlerinde de Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun seçim stratejisi grubunda danışmanlık hizmeti vermiş ve seçimlere aktif bir rol almıştır. Bu zamana kadar birçok televizyon programına konuk olan Gülfem Saydan Sanver, Habertürk, CNN Türk, Haber Global ve Halk TV gibi kanallarda gündemle ilgili meselelere ilişkin yorumlarda bulunmaktadır. Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Gülfem Saydan Sanver, siyasal iletişim alanında çalışmalarına devam etmektedir. Gülfem Saydan Sanver hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Bacaklarının çok uzun olduğu yönünde sosyal medyada çeşitli yorumlar vardır, bacak boyu uzun, boyu hayli uzun görünüyor tarzında.

Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver Yaşı Kaç? Gülfem Saydan Sanver Eşi Kim? Boyu, Kilosu

Gülfem Saydan Sanver yüksek lisans ve doktora eğitimini Fransa’nın Paris şehrinde yer alan Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” üzerine yapmıştır. Karşılaştırmalı seçim kampanyaları üzerine yazdığı doktora tezi jürinin oy birliği ile yüksek onur ödülü almıştır.

Türkiye’deki Seçim Kampanyaları ve Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Stratejileri üzerine yaptığı çalışma 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap oldu.

Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri üzerine yazdığı 2. kitabı Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 senesinde Fransa ülkesinde basılmıştır.

Türkiye’de yapılan 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in seçim kampanyasında siyasal iletişim direktörlüğünü yapmıştır ve seçim sonucunda CHP 1989 senesinden beri ilk defa bu ilçede yani Sarıyer’de seçimi kazanmıştır.

2011 yılından itibaren Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç’e siyasal iletişim danışmanlığı yapan Gülfem Saydan Sanver, 2014 yılındaki yerel seçimlerinde direktörlüğünü üstlendiği kampanya ile de Sarıyer’de %51’lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden birisi oldu.

Gülfem Saydan Sanver 12 Kasım 2013 senesinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu’na seçilerek derneğin en genç yönetim kurulu üyesi oldu.

2015 senesinde Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (Kısaltması: AAPC)’nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü kazanmıştır.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden, Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) üyelikleri bulunan Sanver T24 gibi çeşitli haber sitelerine köşe yazıları yazmaktadır.