Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Vikipedi?

12.06.2022
Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Vikipedi?

Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Instagram? Güliz Öztürk Pegasus? Güliz Öztürk Twitter adresi? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Vikipedi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

1962 yılında İstanbul’da doğdu. ​İlkokul ve ortaokulu Ataköy Muhittin Üstündağ okulunda okudu. Bakırköy Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Özyeğin Üniversitesi Havacılık Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olan Güliz Öztürk; aynı zamanda Sales Network platformunda, şirketlerin satış bölümlerinde kadın ve erkek dengesini sağlamak misyonuyla çalışan Women in Sales Network(WiSN) sosyal projesinde Eş Başkan olarak yer alıyor.

Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Instagram? Güliz Öztürk Pegasus? Güliz Öztürk Twitter adresi?

Güliz Öztürk, 1 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla Pegasus’un yeni genel müdürü olarak atandı. Halihazırda Pegasus’un ticaretten sorumlu genel müdür yardımcısı olan Güliz Öztürk böylece, havayolu şirketleri arasında Türkiye’nin ilk kadın genel müdürü unvanını da kazandı. Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Güliz Öztürk, Columbia Business School’da Advanced Management Programı’nı tamamladı. Profesyonel kariyerine Türk Hava Yolları’nda başladı; 1990-2003 yılları arasında THY’de Uluslararası İlişkiler ve Anlaşmalar Müdürü, Alliance Koordinatörü, Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

Bu süre zarfında ilk ortak kodlu uçuşların başlatılması, alliance projelerinin yürütülmesi, sadakat programının ve banka kart programının lansmanı, ilk web sitesinin kurulumu ve web üzerinden bilet satışının hayata geçirilmesi gibi önemli projeleri yönetti. 2003-2005 yılları arasında Ciner Holding’de sırasıyla Turizm ve Havacılık Bölümü Havacılık Projeleri Koordinatörü ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

2005’te, tarifeli uçuşların başlatılması için Satış ve Pazarlama bölümlerinden sorumlu olarak Pegasus Hava Yolları’na katılan Güliz Öztürk; 2010’da şirketin Satış, Network Planlama, Pazarlama, Gelir Yönetimi ve Ücret, Kargo, Misafir Deneyimi departmanlarından oluşan Ticaret fonksiyonundan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

Özyeğin Üniversitesi Havacılık Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi olan Güliz Öztürk; aynı zamanda Sales Network platformunda, şirketlerin satış bölümlerinde kadın ve erkek dengesini sağlamak misyonuyla çalışan Women in Sales Network(WiSN) sosyal projesinde Eş Başkan olarak yer alıyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Güliz Öztürk kimdir? Güliz Öztürk evli mi, eşi kimdir? Güliz Öztürk Vikipedi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.