Günay Girik kimdir? Vikipedi, Günay Girik Kaç yaşında? Günay Girik çocuğu varmı?

08.07.2022
Günay Girik kimdir? Vikipedi, Günay Girik Kaç yaşında? Günay Girik çocuğu varmı?

Günay Girik kimdir? Vikipedi, Günay Girik Kaç yaşında? Günay Girik çocuğu varmı?

Günay Girik 1965 yılında doğmuştur. Önemli Yeşilçam filmlerinde oynamıştır. Fatma Girik 3 kardeşi vardır. Ortanca olan Fatma Girik’in münevver adında bir ablası ve Günay adında bir erkek kardeşi var.

Günay Girik kimdir? Vikipedi, Günay Girik Kaç yaşında? Günay Girik çocuğu varmı?

Hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik‘in kardeşi Günay Girik, “Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu” dedi. Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik tedavi gördüğü hastanede 2022 ocak ayında 79 yaşında yaşamını yitirdi.

Duayen isim Fatma Girik 3 kardeş. Ortanca olan Fatma Girik’in münevver adında bir ablası ve Günay adında bir erkek kardeşi var.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak haberi duyurdu.

Eski Şişli Belediye Başkanı olan Girik için Keskin şu ifadeleri kullandı:

“Yeşilçam’ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim.”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan sanatçı, yazın göğüs hastalıkları enfeksiyonu teşhisi konularak tedaviye alınmış, beş gün hastanede kalmıştı.

2 Aralık 1942 tarihinde İstanbul’da doğan Fatma Girik, Cağaloğlu Kız Lisesi’ni bitirdi. 1957 yılında ilk başrolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri’nin yaptığı Leke’ydi. Leke’yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik’in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün’ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde’ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180’den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik, Sosyaldemokrat Halkçı Parti’den 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı yaptı.

Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato’da adlı bir programın sunuculuğunu da yaptı.

Memdun Ün Fatma Girik evli mi: 57 yıldır sinema sanatçısı ‘le birlikte olan Memduh Ün ile Fatma Girik hiç evlenmedi. Memduh Ün, 1969 yılında ayrı yaşamaya başladığı eşinden hiçbir zaman boşanmadı.