Gündüz Tibet kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

24.08.2022
Gündüz Tibet kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Gündüz Tibet kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Kartal Tibet’in eşi Gündüz Tibet kimdir? İşte Kartal Tibet’in eşi ve çocukları hakkında bilgiler

Hayatını gözlerden uzak bir şekilde sürdüren Yeşilçam’ın usta ismi Kartal Tibet hayatını kaybetti. Vefat haberi ardından meslektaşları ve sevenleri birçok mesaj yayınlarken usta oyuncunun özel hayatı da merak konusu oldu.

Kartal Tibet ve Gündüz Tibet 1963’te nikah masasına oturdu. Bir röportajında “1963’te eşim Gündüz ile evlendim, 1965’te sinema oyunculuğuna başladım.” diyen Kartal Tibet, çapkın mısınız sorusuna da “Filmlerde görülen jönlük, benim işimdi. Gerçek ben değildi. Ben hala eşimle aynı yastığa baş koyuyorum” diyerek eşine verdiği önemden bahsetmişti.

Gündüz Tibet’in Mahir Canova’dan olma ünlü oyuncu Civan Canavo adlı oğlu var. Türk Yeşilçam Sineması’nın önemli aktörlerinden ve yönetmenlerinden Kartal Tibet ile evli olan Gündüz Tibet’in bu evliliğinden ise Kanat Tibet ve Kumru Tibet adında 2 çocuğu var.

Gündüz Tibet 1930 yılında Ankara’da doğdu. Eğitim hayatına Ankara’da başladı. İlk evliliğini 30 Aralık 1914 yılında dünyaya gelen tiyatro oyuncusu ve yönetmen Mahir Canova ile gerçekleştirdi. Gündüz Tibet ve Mahir Canova’nın bu evliliklerinden günümüzde oyunculuk kariyerini devam ettiren Civan Canova dünyaya geldi. Gündüz Tibet 1962 yılında oğlu Civan Canova 7 yaşındayken eşi Mahir Canova’dan boşandı.

Aynı yıllarda Kartal Tibet ile tanıştı. Kısa süre bu birliktelik evlilikle taçlandırıldı. Gündüz Tibet Kartal Tibet ile 1963 yılında nikah masasına oturdu. Gündüz Tibet Kartal Tibet’in bu evliliklerinden bir yıl sonra 11 Mart 1964 tarihinde Kanat Tibet dünyaya geldi. Aradan geçen 10 yılın ardından 23 Nisan 1973 tarihinde ise Kumru Tibet dünyaya geldi. Kartal Tibet çocukları Civan Canova, Kanat Tibet ve Kumru Tibet’e eşit derecede babalık yaptı.

Gündüz Tibet Kartal Tibet çocuklarından Civan Canova günümüzde oyunculuk yapmaktadır. Kanat Tibet Kartal Tibet’in çocukluğunu canlandırdığı Tarkan sinema film serisinde rol aldı. Ardından oyuncu, yapımcı ve senarist olarak kariyerine devam etti. Günümüzde Amerika’da yardımcı oyuncu olarak çalışmalarına devam etmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır. Kumru Tibet ise evlidir. Kameralardan uzak bir hayat sürmektedir. Evlendikten sonra Aydın soyadını alarak Kumru Tibet Aydın oldu.

Gündüz Tibet’in ilk eşi Mahir Canova 16 Şubat 1993 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Gündüz Tibet’in ikinci eşi Kartal Tibet ise 2 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetmiştir.