Gürkan Şef kimdir? Kaç yaşında, nereli? Gürkan Şef eşi kim? Gürkan şef 5000 tl’ et

17.07.2022
Gürkan Şef kimdir? Kaç yaşında, nereli? Gürkan Şef eşi kim? Gürkan şef 5000 tl’ et

Gürkan Şef kimdir? Kaç yaşında, nereli? Gürkan Şef eşi kim? Gürkan şef 5000 tl’ et

Ünlü oyuncu Fatma Toptaş‘la sevgilisi şef Gürkan Topçu evlenfi geçen yaz.

Gürkan Şef, Denizli’de dünyaya geldi. Lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra İstanbul’a gelerek Mutfak Akademisi’inde yiyecek ve içecek işletmeciliği eğitimi aldı. Gürkan Şef, okuldaki hocasının tavsiyesi ile aşçılık eğitimini de tamamladı. Ardından Avrupa ve Afrika Mutfağı diplomasını da alan usta şef staj için İtalya’ya gitti. Farklı et firmalarında görev alarak et pişirmenin kendisi için anlamlı ve önemli olduğunu fark etti. Et hakkında detaylı bir eğitim almak için, England Meat School’da kasaplık eğitimi gördü.

Böylece Türkiye’nin ilk diplomalı kasabı oldu. Hazırladığı TV programları, yarışmalar ve düzenlediği workshoplar yoğun ilgi ile takip edilmekte. 2014 yılında Türkiye’ye döndükten sonra uzun zamandır hayalini kurduğu Steakhouse restoranın ilk şubesini Nişantaşı’nda açtı.

Buradaki başarılarının ardından Mayıs 2017’de ikinci şubesini Etiler’e açan Gürkan Şef, aynı zamanda Dubai, Mekke ve Riyad şubelerini hizmete açtı.

Hem mutfak hem de işletmecilik alanlanında yıllardır edindiği bilgi ve tecrübelerini, sektörde yenilik yaratmak ve değişik lezzetler keşfetmek üzerinde yoğunlaştıran Gürkan Topçu, dünyada ilk defa özgün bir lezzet olan Asodo’nun burgerle buluştuğu bir konsept yaratmış, İlk şubesi İstanbul Arnavutköy’de açmıştır. Çalışmalarına devam eden Gürkan Şef, Pastavicio ve Mr.Gürkan Steakhouse ve ardından “Gürkan Burger” projesini hayata geçirmiştir.

Tasarımdan, uygulanmasına kadar her detayıyla birebir ilgilenen Gürkan Şef, Mr.Gürkan Steakhouse’la birlikte 4. kez bir Türk markasının dünyada neler başarabileceğini kanıtlamanın büyük heyecanı ve gururu içerisindedir.