Hacı Ahmet Yaman kimdir? Nereli? Hacı Ahmet Yaman ne iş yapar, serveti?

17.07.2022
Hacı Ahmet Yaman kimdir? Nereli? Hacı Ahmet Yaman ne iş yapar, serveti?

Hacı Ahmet Yaman kimdir? Nereli? Hacı Ahmet Yaman ne iş yapar, serveti? Yeni Malatyaspor’un başkanı Hacı Ahmet Yaman oldu

Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.

Yeni Malatyaspor’un olağanüstü seçim genel kurulu Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Kuruldaki tek aday olarak konuşan Hacı Ahmet Yaman, iniş ve çıkışlarla dolu bir yolculuğu olan kulübün bundan sonra ki yolculuğunun devamlı çıkışta olacağına inandığını belirtti.Olumlu ve olumsuz pek çok gelişmelerin yaşandığını fakat bugün itibari ile yeni bir dönemin başlamasına vesile olacağını söyleyen Yaman, “Futbolun stadyumlardan, oyunculardan, doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum.

Kişiler, enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin başarının altında yatan diğer önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız. İlimizin sosyal ve kültürel gelişimine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere Yeni Malatya spor’u kalkındırmak, dünya çapında başarılı saygın, lider istikrarlı, idari ve mali yapısı kuvvetli, altyapısı güçlü, ilimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında ilimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve sosyal değişime hizmet etmek için geliyoruz.” dedi.

Yaman’ın açıklaması sonrasında listesi oylamaya sunuldu ve Yaman kulübün yeni başkanı olarak seçildi.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyasporun olağanüstü seçimli genel kurulu Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyasporun olağanüstü seçimli genel kurulu Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Başkanlığa seçilen Hacı Ahmet Yamana (sağda) mazbatası verildi.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyasporun olağanüstü seçimli genel kurulu Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Genel kurulda başkanlığa seçilen Hacı Ahmet Yaman ve yönetim kurulu üyeleri fotoğraf çektirdi.

Spor Toto Süper Lig’den 1.Lig’e düşen ve sıkıntılı bir süreçte bulunan Yeni Malatyaspor’un olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında kulüp başkanlığına Hacı Ahmet Yaman seçildi.

Spor Toto 1.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un 26 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve genel kurul salonunda bulunmadığı halde başkan seçilen Aziz Ayboğa 3 gün sonra 29 Haziran 2022 tarihinde istifa etmişti. Yeni Malatyaspor’un olağanüstü seçimli genel kurulu Battalgazi Belediyesi konferans salonunda Özgür Karataş’ın divan başkanlığında gerçekleştirildi.

Genel kurulda yönetime Hacı Ahmet Yaman başkanlığındaki tek liste talip oldu.

Yeni Malatyaspor Hacı Ahmet Yaman genel kuruldaki konuşmasında, “İnişli çıkışlı bir yolculuğu olan kulübümüzün bundan sonraki yolculuğunun hep çıkışta olacağına olan inancım tamdır. Olumlu olumsuz birçok gelişmeler yaşandı ama bugün Şemsi Tebrizi’nin dediği gibi “Güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun.” Bizde öyle yapalım. Artık bugünden itibaren yepyeni bir dönemin başlamasına vesile olmak için buradayız. Ben sporun ve daha özel de Futbolun stadyumlardan, oyunculardan doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum. Kişiler enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin başarının altında yatan diğer önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız. İlimizin sosyal ve kültürel gelişimine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere; Yeni Malatya sporu kalkındırmak, Dünya çapında başarılı saygın, lider istikrarlı, idari ve mali yapısı kuvvetli, alt yapısı güçlü, ilimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında ilimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve sosyal değişime hizmet etmek için geliyoruz. Sporda ilimizde son dönemde Dünya Boks Şampiyonu olan Hatice Akbaş’ı huzurlarınızda kutluyorum. İlimizde bu başarıların daha da artırılmasını sağlayacak çalışmalar yapmalıyız.”dedi.

Genel kurula tek liste olarak sunulan Hacı Ahmet Yaman başkanlığındaki listesi Divan Kurulu tarafından oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Yaman, kulübün yeni başkanı oldu.

Hacı Ahmet Yaman’ın başkanlığında Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.

Denetim Kuruluna M. Önder Ulu, Abdulvahap Şerefhanlı ve İrfan Karataş, Sicil Kuruluna İbrahim Göçmen, Hamit Özpolat, Murat Cengiz, Esna Akkuş ve Cihan Akköse, Disiplin Kuruluna Sezai Yılmaz, M. Duran Özkan, Aziz Görgeç, Fatih Ilıcak ve Yaşar Bayındır getirildiler.

Yeni Malatyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Gündüz, eski kulüp başkanı Adil Gevrek’in yönetim listesinde yer aldığını anımsatarak, kulübün araçlarının satılması sonrası istifa ettiğini söyledi.

Gündüz, Yeni Malatyaspor’daki yapının sürdürülebilir olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Sadece bize yüklenilmemesi gerekiyor. Biz daha dün adaylığımızı açıkladık. Hiçbir popülist yaklaşım içine girmeden, gerçek bütçemizi valimiz ve büyükşehir belediye başkanımızla paylaştık. Biz iki gün önce aday olmayacaktık çünkü bize sunulanlardan tatmin olmadık. Ahmet Yaman bugün çıktı yükün altına elini değil gövdesini koydu. Bugün Yeni Malatyaspor kayyuma gitmediyse, ortada kalmadıysa Ahmet Yaman ve arkadaşları sayesindedir.”

İlk hedeflerinin takımı ligde tutmak olduğunu kaydeden Erdal Gündüz, “318 milyon TL borcumuz bulunuyor. Takımımızın 1.Lig’de kalması içinde 90 milyon TL gerekiyor. Takım ligde kalırsa biz şampiyon olmuşuz demektir. Çünkü yükümüz çok ağır, kaotik bir ortam var. Transfer tahtasını açmak için 140 milyon TL lazım. Hep birlikte el birliğiyle takıma sahip çıkmalıyız. Valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız, “Siz takımı ayağa kaldırın, biz sizin arkanızdayız” dediler. 30 milyon TL bütçemiz var. En son bizde oynamış olan oyuncuları tekrar çağıracağız. Geçmiş borçları kapatıp, o oyuncuları yeniden lige hazırlayacağız. Çok acil yatırımları gereken maiye ve SSK borcumuz var. Onu da halledeceğiz. Kulübün bugün içler acısı bir durumu var” ifadelerini kaydetti.

Ganalı golcü Benjamin Tetteh’in alacağının ödenmemesinden dolayı serbest kaldığını ifade eden Gündüz, “Suudi Arabistan’da bir takımla görüşüyor. Adil Başkana “Parasını yatırın, göreve geldiğimizde verelim” dedik. Tetteh’i döndürebilme ihtimalimiz yüzde 10’da olsa bunu deneyeceğiz. Menajerleriyle görüşeceğiz. İnşallah döndürebiliriz çünkü Tetteh’in bize olan maliyeti çok yüksek. Tetteh’in transferinden dolayı 2 milyon 100 bin dolar Sparta Prag’a borcumuz var” diye konuştu.