Hafız Murat Kimdir, Nerelidir? Hafız Murat Kaç Yaşında?

14.03.2022
Hafız Murat Kimdir, Nerelidir? Hafız Murat Kaç Yaşında?

Hafız Murat Kimdir, Nerelidir? Hafız Murat Kaç Yaşında?

1961′ de İstanbul Selimiye de doğan Hafız Murat, 975 yılında ilk kasetini çıkaran Hafız Murat, bu yıllarda müzik piyasasında aktif bir şekilde stüdyo çalışmaları yapıp konserler verdi.

1989 yılında evlenen ve çalışmalarına ara veren Hafız Murat, artık sevenleriyle sosyal medyadaki yüklenen videolarla buluşuyor.

Din eğitimi konusundaki tecrübelerini bir araya geldiği ortamlarda sevenlerine aktarmaktadır Hafız Murat.

Hafız Murat’ın, Kuran-ı Kerim okuduğu ve sanat, halk müziği konusunda eserler icra ettiği videoları sosyal medyadaki hesabında takipçileriyle paylaşılıyor.

Zeytin Dalı Harekatı’ n da ki askerler için okuduğu dualar ile gündeme geldi Hafız Murat.

Facebook, instagram ve Twitter’da her gün çok sayıda sayfa tarafından paylaşılan Hafız Murat’ın videoları tıklanma ve paylaşım rekoru kırıyor.

İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşayan, 2,5 yaşındayken salıncaktan düşmesi sonucu görme yetisini kaybeden Hafız Murat, çocuk yaşlarında medrese eğitimi gördükten sonra musiki eğitimi aldı.

Hafız Murat, Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekatındaki askerlere ettiği duaların ve icra ettiği şarkıların sosyal medyada bir anda patladığını ifade ederek, “Musikiyle tanışma yaşım 7-8 yaşlarında. 14 yaşında müzik piyasasına girdim.

Bazı kesimler bunu yeni fark etti zannediyorum.

Sosyal medyada benim dinleyicilerim çok fazla ama bu ezanımla, bu Yemen türküsü ile birden bire reyting yaptı.

Hafız hoca Youtube’da çekmiş olduğu öz geçmişini anlatan videosunda kendini şöyle tanıtıyor. 1961 yılında İstanbul’un Süleymaniye semtinde dünyaya gelmiştim. 2 veya 3 yaşlarında salıncak kazası geçirmişim.

İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşayan, 2,5 yaşındayken salıncaktan düşmesi sonucu görme yetisini kaybeden 57 yaşındaki Hafız Murat, çocuk yaşlarında medrese eğitimi gördükten sonra musiki eğitimi aldı.

İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşayan, 2,5 yaşındayken salıncaktan düşmesi sonucu görme yetisini kaybeden 57 yaşındaki Hafız Murat, çocuk yaşlarında medrese eğitimi gördükten sonra musiki eğitimi aldı. 1975 yılında ilk kasetini çıkaran Hafız Murat, bu yıllarda müzik piyasasında aktif bir şekilde stüdyo çalışmaları yapıp konserler verdi.

1989 yılında evlenen ve çalışmalarına ara veren Hafız Murat, artık sevenleriyle sosyal medyadaki yüklenen videolarla buluşuyor. Din eğitimi konusundaki tecrübelerini bir araya geldiği ortamlarda sevenlerine aktaran Hafız Murat’ın, Kuran-ı Kerim okuduğu ve sanat, halk müziği konusunda eserler icra ettiği videoları sosyal medyadaki hesabında takipçileriyle paylaşılıyor.