Hakan Bilir Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında? Hakan Bilir Türkşeker Görevi Nedir?

30.12.2022
Hakan Bilir Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında? Hakan Bilir Türkşeker Görevi Nedir?

Hakan Bilir Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında?

Öğretim görevlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde finansal konular ve rekabet hukuku alanlarında ders veren Bilir‘in çok sayıda yayımlanmış çalışması bulunmaktadır.

Hakan Bilir, Araştırma – İnceleme – Kuram, İş, Ekonomi & Pazarlama, Türkiye Ekonomisi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

The Effect Of Container Shipping On The Turkish Economy kitabının yazarıdır. Hakan Bilir kitapları; Kriter Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Hakan Bilir tarafından yazılan son kitap “The Effect Of Container Shipping On The Turkish Economy”, Kriter Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Hakan Bilir Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında? Hakan Bilir Türkşeker Görevi Nedir?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan görevden alındı. Alkan’ın yerine Muhiddin Şahin atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda Alkan’ın yerine Muhiddin Şahin’in atandığı bildirildi.

Mücahit Alkan 10 Haziran 2019 yılından bu yana Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütüyordu.

Yönetim Kurulu Üyeliklerine Adem Dinç, Hakan Bilir, Mehmet Hasdemir ve Mehmet Tunçak atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar şöyle:

Karar: 2022/271 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit ALKAN görevden alınmış ve bu suretle boşalan Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Muhiddin ŞAHİN atanmıştır.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliklerine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Adem DİNÇ, Hakan BİLİR, Mehmet HASDEMİR ve Mehmet TUNCAK atanmıştır.