Havva Öğüt Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sevgilisi? İnstagram adresi?

22.01.2023
Havva Öğüt Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sevgilisi? İnstagram adresi?

Havva Öğüt Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sevgilisi? İnstagram adresi?

@havvaogutmuzik kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

1992 senesinin Ağustos ayında doğan Havva Öğüt aslan burcudur.

Aksaray’da yer alan Gülpınar kasabasında çocukluk yıllarını geçirmiştir.

Gülpınar kasabası Aksaray’a yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Şarkıcı Aksaray’da doğmasının yanında aynı zamanda aslen de Aksaraylıdır ve yaşamını halen burada sürdürmektedir.

Havva Öğüt lise hayatını Aksaray Kız Teknik ve Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Lisenin ardından üniversite hayatını Aksaray Üniversitesi’nde Çocuk Bölümünde tamamlamış ve buradan mezun olmuştur.

Havva Öğüt 8. sınıfta iken sesi ile müfettişlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bunun üzerine sesi güzel olan sanatçıya müfettişler destek vererek önünün açılmasını sağlamıştır.

Havva Öğüt, tüm bunların ardından kardeşi ile kursa yazılmış ve hafta sonları Aksaray’da yer lan kursa giderek ders almaya başlamıştır.

Havva Öğüt’ün en büyük abisi de müzisyendir ve bu dönemlerde Öğüt abisi ile birlikte sıkça ders çalışmıştır. Fakat çalışmalar esnasında abi Fransa’ya yerleşince Öğüt umudunu yitirmiştir. Tüm bunların sonunda Öğüt’ün kendi köyünde gerçekleşen şenliklere katılması ile ilgili davet gelmiş ve burada sahne alması istenmiştir.

Tüm bu olaylar sonucunda sesi fark edilen güzel şarkıcı artık kendi müziklerini yapmaya başlamıştır. Havva Öğüt babasının arabasında sürekli çalan Neşet Ertaş şarkıları ile büyümüştür.

İlerleyen dönemlerde televizyon programına davet edilmiş ve Neşet Abalıoğlu, Mesut Dağlı, Tahir Uçar ve Tufan Altaş ile sahne almaya başlamıştır.

Havva Öğüt günümüzde birçok mekanlarda sahne almakta ve hala müzik kariyerini devam ettirmektedir.