Hulki Cevizoğlu kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Eşi kim?

Mustafa Hulki Cevizoğlu 1958 yılında Giresun’da doğmuştur. Gazeteci, yazar ve televizyon programcısı olan Cevizoğlu 23 Kasım 2009 tarihinde DSHP Kurucu Genel Başkanı olmuş ve 39 gün başkanlık yaptıktan sonra istifa etmiştir.Aslen Tirebolu kökenli olan Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu programı ile birçok ödüle layık görülmüştür.1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ‘Siyaset Bilimi’ lisansı ve ardından ‘İşletmecilik’ yüksek lisansını tamamladı.

05.01.2023
Hulki Cevizoğlu kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Eşi kim?

Hulki Cevizoğlu kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Eşi kim?

Hulki Cevizoğlu 1 Mayıs 1958 tarihinde Giresun’da dünyaya geldi.

Hulki Cevizoğlu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümü’nü 1980 senesinde bitirdi.

Mezuniyetinin ardınan İşletme dalında yüksek lisans yapan Hulki Cevizoğlu, Din Felsefesi ve Astronomi dalında da doktoraya başladı.

Hulki Cevizoğlu Gazeteciliğe 1981 senesinde Hürriyet Gazetesi’nde başlamıştır.

Hulki Cevizoğlu, ara vermeden yaklaşık sekiz sene burada çalışmaya devam etti.

Buradan ayrıldıktan sonra çeşitli medya kurumlarında çalışan Hulki Cevizoğlu, televizyonda sunduğu “Ceviz Kabuğu” programı ile özdeşleşmiştir.

Bir ara siyasete de atılmaya çalışan Hulki Cevizoğlu, 2007 genel seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı olduysa da seçilemedi.

Hulki Cevizoğlu 2009 senesinde “Demokratik Sol Halk Partisi” kurucu genel başkanı oldu.

Hulki Cevizoğlu 39 gün sonra bu görevinden istifa etti.

1989 senesinde Canan Cevizoğlu ile evlenen Hulki Cevizoğlu bir çocuk babasıdır.

Hulki Cevizoğlu, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den bağımsız milletvekili adayı oldu. Cevizoğlu, bu seçimlerde adaylık için önce CHP’ye başvurmuş ancak listeye alınmamıştı. 2015 genel seçimlerinde ise Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge’den milletvekili adayı oldu.