Hümeyra Şahin ilk evliliği, Hümeyra Şahin evlendimi? Hümeyra Şahin vikipedi, Hümeyra Şahin nereli?

13.07.2022
Hümeyra Şahin ilk evliliği, Hümeyra Şahin evlendimi? Hümeyra Şahin vikipedi, Hümeyra Şahin nereli?

Hümeyra Şahin ilk evliliği, Hümeyra Şahin evlendimi? Hümeyra Şahin vikipedi, Hümeyra Şahin nereli? Hümeyra Şahin kimdir? Nereli, kaç yaşında? Hümeyra Şahin ne yaptı, ne dedi? Neden gündemde?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile nişanlanan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin’in kim olduğu merak konusu.

Peki, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın nişanlısı kimdir? Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin aslen nereli, kaç yaşında? Hümeyra Şahin ne mezunu, nerede okudu? Hümeyra Şahin kiminle nişanladı, daha önce evlendi mi? Hümeyra Şahin ne iş yapıyor, görevi ne? Hümeyra Şahin ne kadar maaş alıyor?

İşte Hümeyra Şahin hakkında merak edilen detaylar…

Cumhurbaşkanlığı’nda bu günlerde siyasetin dışında tatlı bir telaş var.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay evleniyor.

Oktay’ın, Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin ile hayatlarını birleştireceği belirtildi.

Yüzükleri Cumhurbaşkanı ve eşi taktı

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın nişan yüzüklerini taktığı çift ilerleyen günlerde dünyaevine girecek.

Hümeyra Şahin kimdir?

İstanbul’da doğdu.

Tam adı Havva Hümeyra Şahin’dir.

1998 taihinde İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı.

2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu.

İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi.

Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı.

Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı.

Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı.

Şule Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtımı ise şöyle:

Odanın orta yerinde, ispirto lambasının uçuk alevinde aydınlanan karmakarışık bir masa duruyordu; mürekkebi akmış kalemler, buruşturulmuş kâğıtlar, kahve sıçramış birkaç parşömen, vazoda kurumuş karanfiller ve cildi dağılmış kitap sayfaları…

Pencereden esen rüzgâr, eskimiş perdeyi havalandırdıkça bu dağınıklık gölgeleniyor, sandalyeden sarkan örtünün püskülleri, gramofonun iğnesine sürtünen titrek bir kadın sesinin ağır ritmiyle sallanıyordu. Odada her şey ölüyordu.”

Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı, Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü.

Uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 

Hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

İstanbul’da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin’dir. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu (1998). Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı. 2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı. Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı.

Şule Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtımı ise şöyle:

Odanın orta yerinde, ispirto lambasının uçuk alevinde aydınlanan karmakarışık bir masa duruyordu; mürekkebi akmış kalemler, buruşturulmuş kâğıtlar, kahve sıçramış birkaç parşömen, vazoda kurumuş karanfiller ve cildi dağılmış kitap sayfaları… Pencereden esen rüzgâr, eskimiş perdeyi havalandırdıkça bu dağınıklık gölgeleniyor, sandalyeden sarkan örtünün püskülleri, gramofonun iğnesine sürtünen titrek bir kadın sesinin ağır ritmiyle sallanıyordu. Odada her şey ölüyordu.”