İbrahim Altınsay Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Neden gündem?

11.04.2022
İbrahim Altınsay Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Neden gündem?

İbrahim Altınsay Kimdir? İbrahim Altınsay Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir?

1954 yılında çanakkale’de doğdu. orta öğrenimini darüşşafaka lisesi’nde, yüksek öğrenimini ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi, lisans üstü eğitimini ise boğaziçi üniversitesi tarih bölümü’nde tamamladı. iş hayatında değişik gazete, dergi ve ansiklopedilerde yazar ve editör olarak faaliyet gösterdi.

İbrahim Altınsay, 1954 senesinde Çanakkale’de dünyaya geldi. Lise öğrenimini Darüşşafaka Lisesi’nde, üniversite öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yapmıştır.

İş yaşantısında değişik dergi, gazete ve ansiklopedilerde yazar ve editör olarak faaliyet gösterdi. 1990 senesinde televizyon sektörüne geçti. ATV, SHOW TV, Cine 5, Kanal 6 ve Kanal D’de genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Spor, belgesel, ve müzik gibi konularda yayın yapan uluslararası konuların Türkiye temsilciliğini üstlenen Multi Channel Developers şirketininin ortağı ve yöneticisi. Kısmen İngiltere’de ikamet ederek TV yayıncılığı, medya, bilgi teknolojileri ve uluslararası futbol sektöründeki gelişmeleri araştırmaya devam etmektedir.

Ayrıca Beşiktaş’ta 2000 ve 2002 yılları arasında yönetim kurulu görevlerinde bulundu.Altınsay, iyi derecede İngilizce bilmektedir.