İbrahim Kahveci Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? İbrahim Kahveci Adnan Kahveci nin akrabası mıdır?

27.12.2022
İbrahim Kahveci Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? İbrahim Kahveci Adnan Kahveci nin akrabası mıdır?

İbrahim Kahveci Kimdir? Nereli, Kaç yaşında? İbrahim Kahveci Adnan Kahveci nin akrabası mıdır?

Gazeteci-yazar, İktisatçı İktisatçı, gazeteci yazardır. İktisatçı, gazeteci yazar. Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci’nin yeğenidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalıştı.

Adnan Kahveci (20 Şubat 1949, Sürmene, Trabzon – 5 Şubat 1993; Gerede, Bolu), Türk bürokrat, milletvekili ve bakan. 12 Eylül 1980 Darbesi sonrası Turgut Özal’ın yakın çevresinde geniş bir kamuoyunun takdirini kazanan Adnan Kahveci, 1983’te Anavatan Partisi’nin kurucuları arasında da yer almaktadır.

Adnan Kahveci, 1993 yılında kendi kullandığı arabayla meydana gelen trafik kazasında eşi ve kızıyla birlikte öldü.

Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci‘nin yeğenidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalıştı.

İbrahim Kahveci 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahvecinin yeğenidir. Yani Adnan Kahveci amcası’dır.

İbrahim Kahveci Karar Gazetesi Ekonomi yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İbrahim Kahveci 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci’nin yeğenidir. Yani Adnan Kahveci amcası’dır. Baba tarafından aslen Trabzon Of’ludur.

Sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalışmış, bir çok yayın gruplarında görüş ve makaleleri yer almıştır.

Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde ilk günlük yazılarını kaleme alan Kahveci, daha sonra Türkiye Gazetesinde köşe yazılarına devam etmiştir. Ardından Yeni Şafak ve Türkiye Gazetesinde Ekonomi şefliği görevini üstlenmiştir.

Günümüzde ise Karar Gazetesinde köşe yazıları yazmakta ayrıca, Ekonomi şefliği ve ekonomi yazarlığını sürdürmektedir. Bir çok televizyon kanalında ise ekonomi ile bilgi birikimini ve yorumlarını ekran severler ile paylaşmaktadır.