İlker Püren Kimdir, Nerelidir? İlker Püren kaç yaşında?

26.07.2022
İlker Püren Kimdir, Nerelidir? İlker Püren kaç yaşında?

İlker Püren Kimdir, Nerelidir? İlker Püren kaç yaşında?

38 yaşındaki Ankara doğumlu teknik direktör İlker Püren aynı zamanda UEFA-B lisans antrenör lisansına sahiptir. Teknik direktörlük kariyerine Erciyesspor’un alt yaş gruplarında başladı. Püren, sonrasında Ankaraspor’un alt yaş gruplarında kariyerine devam etmiştir. Burada gösterdiği başarının ardından Osmanlıspor(Ankaraspor)’un teknik ekibine yardımcı antrenör olarak dahil edildi.

Şanlıurfaspor’un teknik direktörü Tayfur Havutçu’nun 2015 sezonunda ekibine kattığı Püren, bir sonraki macera için Adana Demirspor’un yolunu tuttu. Adana Demirspor macerasının ardından, Osman Özköylü’nün teknik ekibinde sırasıyla; Sivasspor, Samsunspor, BB Erzurumspor, Adanaspor, Denizlispor, Osmanlıspor(Ankaraspor)’da yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

20 Eylül 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelen İlker Püren, 38 yaşında Ankara doğumlu. Transfermakt’ın verilerine göre genelde 4-1-4-1 dizilişini tercih ediyor. Uefa B Lisansı bulunuyor. 2007 yılından itibaren birçok takımda yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Say say bitmez. Transfermakt’ ın verilerine göre 2020-2021 sezonunda Keçiörengücü’ n de 43 maçta teknik direktör olarak görev yaptı ve maç başına 1,44 puan ortalaması tutturdu.

Son olarak Ankaraspor’ da birinci adam olarak görev yaptığında ise 19 maçta maç başına 1,32 puan ortalaması yakaladı. İlker Püren’in gelecek vadeden bir teknik adam olduğunu düşünmekle birlikte rakamlarına baktığımda hem 1.Lig’de hem de Sakarya spor’ da teknik adam olarak görev yapabilecek durumda değil gibi duruyor.