İmam Bakır Üküş kimdir, nerelidir? İmambakır Üküş vikipedi, biyografisi?

İmambakır Üküş, Türk gazeteci ve yazardır. Şu anda İstanbul Gerçeği gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmektedir ve aynı zamanda bu gazetenin yazarlarından biridir. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından biri olarak bilinir.

06.11.2023
İmam Bakır Üküş kimdir, nerelidir? İmambakır Üküş vikipedi, biyografisi?

İmam Bakır Üküş kimdir, nerelidir? İmambakır Üküş vikipedi, İmambakır Üküş biyografisi? İmambakır Üküş kimdir nerelidir? İmambakır Üküş alevimi? İmambakır Üküş vikipedi? CHPli Üküş kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için İmam Bakır Üküş kimdir, nerelidir? İmambakır Üküş vikipedi, İmambakır Üküş biyografisi? İmambakır Üküş kimdir nerelidir? İmambakır Üküş alevimi? İmambakır Üküş vikipedi? CHPli Üküş kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

@imambakirukus kullanıcı adı ile Twitterda bulunmaktadır. Kendisi istanbulgercegi.com’da Genel Yayın Yönetmeni-Yazar olarak bulunur, Biosunda Yaşamım işçi sınıfı sendikal, siyasal mücadelesi, örgütlenmesinde geçti. Mücadelem Halkçı-devrimci CHP yazar. 6 Kasım 2023 itibariyle 28.5 bin takipçisi vardır.

Aynı zamanda @imambakirukus kullanıcı adı ile instagramda bulunur. 6 Kasım 2023 itibariyle 1888 takipçisi vardır.

İmambakır Üküş vikipedi? İmambakır Üküş biyografisi?

İmambakır Üküş gazeteci ve yazar olarak görevini sürdürmektedir. İstanbul Gerçeği isimli internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Üküş, aynı zamanda sitenin yazarları arasında yer almaktadır. Hakkında çok fazla detay bulunmamaktadır.

Bu arada kendisi Şanlıurfalı olabilir mi bilemiyoruz ama İmambakır Vikipedi’de yer alan bilgiye göre bir mahalle ismi. Evet İmambakır, Şanlıurfa ili Harran ilçesine bağlı bir mahalledir. Harran’ın 3 km. kuzeydoğusunda İmam Bakır Köyün de 12 İmamdan beşincisi olan Ebu Ca’fer İmam Muhammet Bakır’a atfedilen bir türbe ve bitişiğinde onun adını taşıyan bir cami yer alır. Halife Ömer zamanında (miladi 639’da) Urfa ve Harran’ın fethi savaşına katılan Ebu Ca’fer İmam Muhammet’in kopan bir parmağının buraya gömülerek üzerine türbenin yapıldığı ve köye “İmam Bakır” adı verildiği rivayet edilir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak İmam Bakır Üküş kimdir, nerelidir? İmambakır Üküş vikipedi, İmambakır Üküş biyografisi? İmambakır Üküş kimdir nerelidir? İmambakır Üküş alevimi? İmambakır Üküş vikipedi? CHPli Üküş kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

İmambakır Üküş neden gündem oldu? İmambakır Üküş ne yaptı?

İmambakır Üküş, son dönemde CHP kurultayına damga vurarak dikkatleri üzerine çeken bir isim olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yenik düştüğü ilk tur oylamasının ardından yarıştan çekilmeyi düşündüğü sırada, İmambakır Üküş’ün devreye girerek bu kararın değişmesine neden olduğu iddia edilmiştir. Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından biri olan Üküş, “Sakın çekilmeyin, biz izin vermiyoruz” dediği ve Kılıçdaroğlu’nun bu sözler üzerine ikinci tur oylamaya katıldığı belirtilmiştir. Bu olaylar, İmambakır Üküş’ü gündeme taşımıştır.