İpek Özbey kimdir, kaç yaşında? Gazeteci İpek Özbey nereli?

22.02.2022
İpek Özbey kimdir, kaç yaşında? Gazeteci İpek Özbey nereli?

İpek Özbey kimdir, kaç yaşında? Gazeteci İpek Özbey nereli?

1973 yılında dünyaya gelen Özbey, İstanbul doğumludur. Babası Mustafa Özbey Mydonese Showland Yönetim Kurulu Başkanı.

M1 Tv Radyolar Yönetim Kurulu Başkanı.

Özbey Turizm UCS AŞ Medya 2000 grup Başkanıdır.

Eski kalecilerden olan Mustafa Özbey Trabzonspor’un ilk kalecilerindir. Annesi ise Handan Özbey’dir.

Savaş Özbey isminde bir erkek kardeşi vardır.

Siyasi üzerine yazdığı kitaplar ile dikkat çeken başarılı isim, köşe yazılar ile de bilinmekte.

Doğan Grubu’ndan Demirören Holding’e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan İpek Özbey’in yeni adresi belli oldu.

Başarılı gazeteci, yazar günümüzde Halk Tv ekranlarında Gündem Özel isimli program ile çalışmalarını sürdürmekte, hazırlayıp sunmaktadır. 20’li yaşlarda, HBB’de sabah haber kuşağını sunmuştur.

İpek Özbey Cumhuriyet Gazetesi ile anlaştı.

İpek Özbey kimdir, İpek Özbey kaç yaşında, aslen nereli?

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İpek Özbey, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Babası Mustafa Özbey, Mydonese Showland Yönetim Kurulu Başkanıdır. Gazetecilik mesleğine, Günaydın gazetesinde adım attı.

Daha sonra NTV, Cumhuriyet gazetesi ve Hürriyet gazetesinde görev yaptı. Ekim 2019’da Hürriyet gazetesinden çıkarıldı. 30 Ekim 2019 tarihinde, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün hürriyet ile yolları ayırdık… her şey çok güzel olacak…” ifadelerini kullandı.

Aralık 2019’da Cumhuriyet gazetesinde görev yapmaya başladı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yarını bekleyemedim… Söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey Cumhuriyet’te.

İlk söyleşi 2 Aralık’ta… İpek Özbey’e “Cumhuriyet ailesine hoş geldin” diyor, ilk söyleşisini Cumhuriyet okurları gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum…” ifadelerini kullandı.

İpek Özbey, Cumhuriyet gazetesinde söyleşiler yaptı. Yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV‘nin kadrosuna dahil oldu. Olay TV’de ekrana gelen “Sadece Soruyorum” programını sundu. Olay TV, 26 gün yayında kaldıktan sonra kapandı.

Ekim 2021’de Halk TV‘de yayınlanan “Sadece Soruyorum” programını sunmaya başladı. Kasım 2021’de Halk TV’de hafta içi her gün ekrana gelen “Kadraj” programını sunmaya başladı.

İpek Özbey, bir dönem Hürriyet Gazetesinde çalışmış ve şimdi ise Cumhuriyet Gazetesinde görev alan bir gazetecidir. Siyasal konular üzerine yazdığı kitaplarla tanınan gazeteci aynı zamanda yazdığı köşe yazılarıyla da biliniyor.

İpek Özbey’in Kitapları

15 Temmuz Demokrasi Kahramanları
Kırık Matruşka
Gökyüzünden Türkiye

You cannot copy content of this page