Irmak Aydın kimdir, nerelidir? Irmak Aydın Kaç Yaşında?

28.11.2023
Irmak Aydın kimdir, nerelidir? Irmak Aydın Kaç Yaşında?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Irmak Aydın Kimdir nerelidir? Irmak Aydın Kaç Yaşında? irmak aydın kimdir? Irmak Aydın Kimdir nerelidir? İrmak Aydın Kaç Yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Irmak Aydın Kimdir nerelidir? Irmak Aydın Kaç Yaşında? irmak aydın kimdir? Irmak Aydın Kimdir nerelidir? İrmak Aydın Kaç Yaşında?

Irmak Aydın, dizi-film ve tiyatro oyuncusu, yazar ve eğitmen olarak bilinmektedir. Lisan eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Tiyatroculuk Bölümü’nde tamamlayan Irmak Aydın, tiyatro kariyerine henüz 16 yaşındayken başlamış; öncesinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde daha sonrasında ise İstanbul Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmıştır.

Bir Zamanlar Çukurova Cevriye kimdir? Irmak Aydın’ın Bir Zamanlar Çukurova dizisinde hayat verdiği Cevriye karakteri merak uyandırdı. Evin çalışanları arasına yeni dahil olan Cevriye yeni bölüm itibariyle dikkat çekti. Tiyatro kökenli oyuncu Irmak Aydın, Cevriye karakteriyle, ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’nın yeni sezonunda ekibe dahil oldu. Irmak Aydın ‘Ben işimi tiyatro, dizi veya sinema olarak ayırmayı sevmiyorum. Ben tamamen mesleğime aşık biriyim. İşime büyük bir tutkuyla bağlıyım’ dedi.

Cevriye dizide yepyeni bir karakterdir. Evin çalışanları arasında yer almaktadır. Cevriye, Raşit’in halasının kızı. Aynı zamanda tapu ortağı. aşit’i ziyarete diye gelip konağa çalışan olarak yerleşti. Biraz bilmiş, meraklı bir kadın. Dolayısıyla her şeye burnunu sokan biri. Fadik’e biraz görümcelik de yapıyor. Bütün bunlar Cevriye’yi itici gibi gösteriyor ki haklı olabilir insanlar bu konuda ama Cevriye tatlı ve eğlenceli bir karakter. En azından oynamak baya eğlenceli.

Irmak Aydın İstanbul doğumludur. Eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Tiyatroculuk Bölümünde tamamlamıştır. Oyuncu, Yazar, Eğitmen, Sayfa Editörü – Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu. Tiyatroya 16 yaşında başladı. 2007 – 2008 arası Yunus Emre Kültür Merkezinde, 2011 yılında İstanbul Sanat Tiyatrosunda oyunculuk yaptı.

2010 yılında Ayla Algan Drama Sanat Evinde de oyunculuk eğitimi aldı. 2017 yılında Yurt Gazetesinde editör olarak çalıştı. Kısa bir süre drama eğitmenliği yaptı. Hem tiyatro hem kamera önü deneyimi olan Irmak Aydın, aynı zamanda oyun yazıyor. Ünlü oyuncu Meral Okay’a benzerliğiyle de dikkat çeken Irmak Aydın, tiyatro kökenli bir oyuncudur. Kamera önü oyunculuğunda ilk deneyimleri 2013’te Galip Derviş, 2015’te Acil Aşk Aranıyor dizileri oldu. 2019’de Ayça rolünde oynadığı Hababam Sınıfı Yeniden filminden sonra 2022’de ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’ya Cevriye karakteriyle dahil oldu. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir. Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Irmak Aydın Kimdir nerelidir? Irmak Aydın Kaç Yaşında? irmak aydın kimdir? Irmak Aydın Kimdir nerelidir? İrmak Aydın Kaç Yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.