Işıl Tuncer kimdir, nereli, kaç yaşında? Işıl Tuncer Gençliği?

27.02.2022
Işıl Tuncer kimdir, nereli, kaç yaşında? Işıl Tuncer Gençliği?

Mahmut Tuncer’in eşi kimdir? Işıl Tuncer nereli, kaç yaşında?

Işıl Tuncer, Mahmut Tuncer’în eşidir. 4 çocukları vardır. Biyografisi bilinmiyor.

63 yaşındaki türkücü Mahmut Tuncer ile mutlu bir evlilik süren Işıl Tuncer. Çiftin bu evliliğinden Gizem, Pınar, Umut, Fırat  adında dört evladı vardır.

11 Nisan 1979’da Şanlıurfa’nın kurtuluşunu kutlamak amacıyla düzenlenen bir etkinlikte, İbrahim Tatlıses’in gelmemesi üzerine teknik direktörü, sahneye çıkması için Mahmut Tuncer’i önerdi. Böylece Mahmut Tuncer sahne aldı. O yıllarda ünlü sanatçıların menajerliğini yapmış olan Mehmet Ali Yanıkoğlu, Ankara’dan Urfa’ya gelerek Mahmut Tuncer ile tanıştı. Ona, “Seni bir sanatçı yapmaya geldim” dedi ve Ankara’ya götürdü. 2.500 TL’lik bir pavyonda çalışan Mahmut Tuncer’e, aynı mekanda sahne alan Belkıs Akkale tarafından halk müziği hakkında bilgi verildi. 1979 yılında TRT Radyosu’nun düzenlediği sınavlarda birinci olarak öne çıktı ve 1980 yılında “Uyandım Sabah ile” adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü.

Bu süreçle birlikte neredeyse her yıl bir albüm çıkardı. Ayrıca, Flash TV’de eğlence programları sunmanın yanı sıra, 20 filmde başrol oynadı ve toplamda 80 besteye imza attı.