İsmail Hacıoğlu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında?

14.01.2022
İsmail Hacıoğlu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında?

İsmail Hacıoğlu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında?

İsmail Hacıoğlu 1985 yılının Kasım ayında İstanbul’un merkezi ilçesi olan Fatih’de dünyaya geldi.30 Kasım 1985 doğumlu olan İsmail Hacıoğlu Yay burcudur, 1.86 boyundadır, 72 kg ağırlığındadır.

Babasının da desteğiyle 1997 yılında dublaj yaparak harçlığını çıkarıyordu. Bir süre tiyatro eğitimini aldıktan sonra amatör olarak tiyatro oyunlarında yer aldı.

Ardından reklam filmlerinde dış seslendirme yaptı. En başta 7 Güzel Adam dizisi ile gönüllere taht kuran İsmail Hacıoğlu, Ayla filmi ile de oyunculuk başarısını tüm Türkiye’ye göstermiştir.

Daha çok oyunculuk kariyerine odaklandığı için üniversite eğitimini yarıda bıraktı. İlk olarak 2001 yılında ”Bana Şans Dile” isimli Çağan Irmak’ın yönettiği filmde rol aldı. Henüz ilk filmi olmasına rağmen canlandırdığı Çağlar karakteriyle başrol oynadı. Asıl şöhreti 2006 yılında gösterime giren ”Sınav” filmiyle yakaladı.

Dizilerden çok genellikle sinema filmleriyle tanınmayı başaran İsmail Hacıoğlu, 2010 yılında kendisi gibi oyuncu olan Vildan Atasever ile evlendi. Ancak çift beş yıl evli kaldıktan sonra 2015 yılının Ocak ayında ayrıldı. İsmail Hacıoğlu Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında?