Jaden Smith kimdir? Jaden Smith boyu, kilosu, yaşı kaç? Jaden Smith height

13.07.2022
Jaden Smith kimdir? Jaden Smith boyu, kilosu, yaşı kaç? Jaden Smith height

Jaden Smith kimdir? Jaden Smith boyu, kilosu, yaşı kaç? Jaden Smith height

Jaden Christopher Syre Smith (8 Temmuz 1998 Los Angeles, Kaliforniya) artist/şarkıcı Jada Pinkett Smith ile oyuncu/rapçi Will Smith’in oğlu, Amerikalı oyuncudur. The Pursuit of Happyness filminde babası Will Smith ile birlikte baba-oğul karakterlerini oynamışlardır. 24 yaşındadır.

Jaden Christopher Syre Smith artist/şarkıcı Jada Pinkett Smith ile oyuncu/rapçi Will Smith’in oğlu, Amerikalı oyuncudur. The Pursuit of Happyness filminde babası Will Smith ile birlikte baba-oğul karakterlerini oynamışlardır.

Jaden Smith, günümüz rap ve moda dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri. Kendi yaptığı işin getirdiği yük dışında babası Will Smith‘den dolayı da ayrı bir yük olarak tüm gözler onun üzerinde. Babası ile başladığı oyunculuk hayatına ”The Pursuit of Happyness” filmi ile oyunculuk yeteneğini gözler önüne seren ve büyük övgü toplayan Jaden, şu sıralar ise ismini rap dünyasına kazımakla meşgul.

8 Temmuz 1998’de doğan Jaden, başta babası sayesinde oyunculuk yapmaya başlayarak ünlü olsa da babası gibi sonradan müziğe yönelen bir isim. “Karate Kid filmi için Justin Bieber ile hazırladıkları Never Say Never isimli parça için ilk kez mikrofon başına geçen Jaden, mikrofonu çok sevmiş olacak ki o andan itibaren oyunculuktan çok müzikle ilgilendi.

Tabii bunlar olurken kendisi daha 12 yaşında bir çocuktu.”Cool Tape Vol. 1″ adı altına hazırladığı “The Cool Cafe” isimli albümünü 14 yaşındayken, 1 Ekim 2012’de yayınladı. Yaşından dolayı yeterli ilgiyi alamadı. Ergenliğik döneminin sonlarına geldikten sonra tekrar mikrofon başına geçen Jaden, 16 yaşında ikinci albümü “CTV2″‘u 18 Kasım 2014’de yayınladı. 8 şarkıdan oluşan albümde Jaden yaşına göre takdire şayan bir performans çıkararak oyunculuktaki yeteneğini müziğine yansıtmış oldu. Özellikle albümde bulunan “PCH” şarkısı ile beğenileri üstüne çeken Jaden, gelecekte yapacağı işlere de göz kırpmış oldu.

2014’de yaşadığı patlamadan sonra tüm gözler bir anda onun üstüne çevrildi. Sadece müziği ile değil aynı zamanda moda anlayışı ve sosyal yaşamı ile de küçük bir ikon haline gelen Jaden, daha fazla beklemedi ve 2015’de “This Is The Album” adı altında üç şarkılık bir EP yayınladı. EP internette olan Spotify gibi büyük mecralara yüklenmemesinden ötürü kitlelere tam ulaşamasa da ulaştığı kitle tarafından çok beğenildi. Bu EPden sonra bir sene ara veren Jaden bu süre zarfınca modellik ile uğraştı. 2017’ye girdiğimiz anda ise onu radyolardan düşürmeyecek olan albüm olan “Syre”‘i 17 Kasım 2017’da yayınladı. Albüm tam anlamı ile ortalığı kasıp kavurdu. “Watch Me”, “Batman” ve “ICON” parçaları ile büyük saygı kazanan Jaden artık tam anlamı ile bir ikon haline gelmişti. Müziği, moda anlayışı, davranışları ve sosyal hayatı ona ikon demek için yeterli bir sebep olmuştu zaten. Son olarak 2018 yılında Christian Rich prodüktörlüğünde “GHOST” isimli teklisini yayınlayan Jaden hayli sevildi.