Jasmine Berkiş kimdir? Jasmine Berkiş kaç yaşında? Jasmine Berkiş boyu kilosu, sevgilisi, instagramı?

14.07.2022
Jasmine Berkiş kimdir? Jasmine Berkiş kaç yaşında? Jasmine Berkiş boyu kilosu, sevgilisi, instagramı?

Jasmine Berkiş kimdir? Jasmine Berkiş kaç yaşında? Jasmine Berkiş boyu kilosu, sevgilisi, instagramı?

Jasmine Simin Berkiş kimdir? Jasmine Simin Berkiş, 2000 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Atakent Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitimine Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü ile devam etmektedir. 2016 senesinde ‘O Ses Türkiye Çocuklar’ yarışmasına katılmıştır. Müzik yaşamını sürdüren Jasmine Simin Berkiş, ‘Uçuyorsa Kanatların’ adıyla ilk şarkısını yayınlamış ve video klibi ile beğeni toplamıştır. Ek olarak oyunculuğa da yönelmiş ve ilk oyunculuk deneyimini ‘Akıncı’ adlı dizi ile yaşamıştır. Jasmine Simin Berkiş, ATV ekranlarında yayınlanan ‘Akıncı’ adlı dizide Özlem karakterine hayat verdi. Jasmine Simin Berkiş, 1.70 metre uzunluktadır. Jasmine Simin Berkiş‘in Instagram‘da 8 bin takipçisi var.

Jasmine Simin Berkiş kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Genç oyuncunun doğum tarihi ve doğum yeri bilinmemektedir. Lise eğitimini Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesinden tamamlamıştır.

Üniversite eğitim hayatına ise Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim yaşamına sürdürmektedir. Oyunculuk bunun yanında şarkı söylemeyi ve müzik dinlemeyi seven isim 2014 senesinde jürilerin Hadise, Murat Boz ve Mustafa Ceceli nin olduğu O Ses Türkiye’ye müsabakasında Memory adlı parçayı seslendirdi. Güzelliği kadar sessiyle de oldukça büyük beğeni alan isim ardından 2022 tarihinde çıkarmış olduğu Uçuyorsa Kanatların isimli şarkısı, büyük ilgi görüp beğeni toplamış adını duyurmayı başarmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise Atv ekranlarında yayına giren Akıncı dizisinde Özlem kişiliğine hayat verecektir. Dizinin oyuncu ekibinde bulunan usta isimler bulunmaktadır. O isimler, Didem İnselel, Şükrü Özyıldız, Tolga Tekin, Atakan Hoşgören, Zeynep Melisa Alpergün, Sermet Yeşil, Deren Talu, Büşra Develi gibi isimler bulunmaktadır. Genç oyuncu burada oyunculuk kabiliyetini gösterecektir.

Bilim kurgu türündeki Akıncı dizisinde bulunan oyuncu Fatih’in çalıştığı okula yeni gelen öğrencidir. Havalı halleri kızları rahatsız etse de Murat onu koruyan kişi olacak ve aralarında bir aşk olacak. Akıncı’nın yakalattığı Ali Karan’ın kızı olan Özlem rolünü hayat verecektir.

Hem müzik kariyerinde kendini geliştirmek hem de oyunculuk kariyerine önem veren genç oyuncu kabiliyetlerini geliştireceğini ve müzik dinlemeyi, spor yapmayı ve kendini geliştirmek hoşlanmaktadır.