Jawline (Çene) Dolgu Nedir? Jawline Kalıcı mı? Jawline tehlikeli mi? Jawline Fiyatı 2024

17.11.2023
Jawline (Çene) Dolgu Nedir? Jawline Kalıcı mı? Jawline tehlikeli mi? Jawline Fiyatı 2024

Jawline (Çene) Dolgu Nedir? Jawline Kalıcı mı? Jawline tehlikeli mi? Jawline Fiyatı 2024

Jawline dolgusu genellikle bir seans için ödenir. Fiyat, doldurma malzemesinin türüne, miktarına ve tedavi alanına bağlı olarak değişebilir. Jawline dolgusu genellikle 500 ila 2000 dolar arasında bir fiyata sahiptir. Bununla birlikte, bu rakamlar genel bir fiyat aralığıdır ve sağlayıcılar, malzeme seçimi ve yerel koşullar gibi farklılıklar gösterebilir.

Jawlinedolgusu, çenenin daha belirgin hale getirilmesi, kontürünün iyileştirilmesi veya çene çizgilerinin düzeltilmesi için kullanılabilir. Bu nedenle, tedavi alanının ihtiyaçları ve dolgu malzemesinin miktarı fiyatları etkileyebilir.

Jawline dolgusu, çene hatlarını vurgulamak ve daha estetik bir görünüm elde etmek amacıyla yapılan dolgu işlemine verilen isimdir. Çene hattına hacim eklemek ve bu hat ile boyun bölgesi arasında belirgin bir ayrım oluşturmak isteyenler için jawline uygulaması tercih edilebilir. Ayrıca, jawline çene hattına daha keskin bir açı kazandırabilir. Asimetrik çene çizgileri olan kişilerde de jawline uygulaması tercih edilebilir. Jawline aynı zamanda ciltteki sarkma, kırışıklık ve dalgalanma gibi etkileri azaltabilir. Bu uygulama sayesinde kırışıklıklar azalır, uygulanan bölgeye dolgunluk kazandırılır ve ince çizgiler yumuşar. Böylece incelmiş ve sarkmış cilt yapısı daha hacimli bir görünüme kavuşur.

Jawline dolgusunun kalıcılığı kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Geçici, yarı-kalıcı ve kalıcı dolgu maddeleri jawline uygulamasında kullanılabilir. Geçici dolgular, biyolojik olarak tamamen çözünebilir olmaları ve vücutta yabancı madde bırakmamaları nedeniyle genellikle tercih edilir.

Günümüzde en yaygın kullanılan dolgu maddesi hyaluronik asit içerikli dolgulardır. Hyaluronik asit, doğal olarak insan vücudunda bulunan bir madde olup cildi nemli ve dolgun tutar. Vücut gençken bu maddeyi yeterince üretirken, yaş ilerledikçe üretimi azalır. Bu durum, cilt sarkmasına ve kırışıklıkların oluşumuna neden olabilir. Hyaluronik asit içeren jawline uygulaması ile çene hattı belirginleşir ve cilt dolgunlaşır.

Enes Batur kimdir? Enes Batur kaç yaşında, nerelidir?

Enes Batur Sungurtekin 9 Nisan 1998 Antalya doğumlu, Türk YouTuber ve oyuncudur. Enes Batur, YouTube’da paylaştığı videolar ile tanındı. Şu an Türkiye’nin en çok aboneye sahip YouTube kanalının sahibidir.

2017’de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri’nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber/Instagrammer Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri alındı. 2018’de düzenlenen 5. Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü’nü kazandı. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018’de vizyona girdi. 23 Mayıs 2019 tarihinde, Damla Aslanalp ile evliliği hakkında haberler ortaya çıktı. Ancak takipçileri, Enes Batur’un evlendiğine inanmadı. Bunun yeni çıkaracağı filmin bir reklamı olduğunu düşündüler. Haziran 2019’da, Enes Batur Instagram üzerinden paylaştığı bir videoda aslında gerçekten evlenmediğini açıkladı. Enes Batur’un 2. Filmi Enes Batur Gerçek Kahraman 31 Mayıs 2019’da vizyona girdi.

ÖZEL HAYATI

Enes Batur, 2017 yılından 2018 yılına kadar Başak Karahan ile sevgiliydi. 23 Mayıs 2019 tarihinde, Damla Aslanalp ile evliliği hakkında haberler ortaya çıktı.[ Ancak takipçileri Enes Batur’un evlendiğine inanmadı, bunun yeni çıkacak filminin bir reklamı olduğunu düşündüler. Haziran 2019’da, Enes Batur Instagram üzerinden paylaştığı bir videoda aslında gerçekten evlenmediğini açıkladı.

FİLMOGRAFİ

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (2018)
Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık (2018)[20]
Kafalar Karışık (2018)
Enes Batur Gerçek Kahraman (2019)

Single’ları

“Sen Yerinde Dur (feat. Kaya Giray)” (2018) (Hayal mi? Gerçek mi? Orijinal Film Müzikleri)
“Gel Hadi Gel (feat. Kaya Giray)” (2018)
“Dolunay” (2019)
“Biliyom” (2020)
“Ayaz” (2020)

ÖDÜLLERİ

2017: Altın Kelebek Ödülü – “En İyi YouTuber/Instagrammer” (geri alındı)
2018: Altın Palmiye Ödülü – “Yılın Sosyal Medya Fenomeni”