Kapıcılar kralı İbram kimdir? Kaç yaşında? Hüsnü Yıldız Kimdir? Kaç yaşında?

01.11.2023
Kapıcılar kralı İbram kimdir? Kaç yaşında? Hüsnü Yıldız Kimdir? Kaç yaşında?

Kapıcılar kralı Seyit’in oğlu ibram kimdir? Kapıcılar kralı Seyit’in oğlu şimdiki hali? Kapıcılar kralı ibram kimdir? Hüsnü Yıldız Kimdir? Hüsnü Yıldız kaç yaşında? Kapıcılar Kralı İbram kaç yaşında? Kapıcılar kralı İbram gerçek adı? kapıcılar kralı seyit’in kızı adı, ismi? kapıcılar kralı seyit’in kızı kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Kapıcılar kralı İbram kimdir? Kaç yaşında? Hüsnü Yıldız Kimdir? Kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Kemal Sunal’ın kapıcı Seyyid karakterini canlandırdığı filmde Sevda Ferdağ, Bilge Zobu, Şevket Altuğ gibi isimler de rol almıştı. Filmde göze çarpan isimlerden biri de Kapıcı Seyyid’in oğlu İbram’dı. İbram rolünü canlandıran Hüsnü Yıldız yıllar sonra ortaya çıktı.

Efsane replikleri ve sahneleriyle hafızalarda yerini korumaya devam eden Kemal Sunal’ın kapıcı Seyyid karakterini canlandırdığı filmde göze çarpan isimlerden biri Kapıcı Seyyid’in oğlu İbram’dı. İbram rolünü canlandıran Hüsnü Yıldız’ın hikayesi ve son hali ise şaşkına çeviriyor.

Yönetmenliğini Zeki Ökten’in yaptığı başrollerinde Kemal Sunal, Sevda Ferdağ ve Bilge Zobu’nun oynadığı 1976 yapımı Kapıcılar Kralı filminde Kemal Sunal’ın oğlunu canlandıran Hüsnü Yıldız ile kızını canlandıran Banu Bolaman yıllar sonra bir araya geldi.

Hüsnü Yıldız – İbram (Kapılar Kralı)

Türk sinemasının klasikleri arasında yerini alan Kapıcılar Kralı, bambaşka karakterlere sahip apartman sahipleri ve apartmanın işleyişi dönemin Türkiyesi’ne tutulmuş bir ayna niteliğinde. Alt metinlerdeki politik okumaları oldukça kuvvetli olan bu filmde yönetmen Zeki Ökten bir apartman dolusu insan üzerinden dönemin sosyo-ekonomik çıkmazları üzerine çok önemli şeyler söylüyor.

Türk sinemasında sokak yaşamı ve toplumsal ilişkileri iyi gözlemleyen senarist Umur Bugay’ın yazdığı Kapıcılar Kralı’nın ilk etapta Nişantaşı’nda çekilmesi planlanmıştı, Bu konuda yapılan apartman aramaları ve anlaşmalar sonuçsuz kalınca Yönetmen Zeki Ökten’in öğrencilik yıllarında konakladığı Cihangir Güneşli sokak karar kılındı. Burası özellikle o dönemlerde kapıcı-apartman sakini ilişkilerinin hareketli yaşandığı bölgelerden biriydi. Umur Bugay’ın bizzat incelemelerinin ardından sokağın Alman Hastanesi yönü girişindeki ikinci apartman olan Selahattin Zeren apartmanı film için uygun bulundu. Apartman yöneticisi ve kapıcısı ile yapılan olumlu görüşmeler sonrasında film çekimi için ilk adım atılmış oldu.

Senarist Umur Bugay, Selahattin Zeren apartmanı yöneticisi ile kapıcı dairesini ziyaret ettikleri zaman Anadolu’nun ücra köşesinden göç etmiş kapıcı Seyid ve üç çocuğundan etkilenmiş ve filmdeki kapıcı karakterine de Seyid adını vermiştir. Apartmandaki kapıcı dairesinin doğal yapısını da film sırasında muhafaza ettirmiştir.Kısa sürede çekimlerine başlanan film çevre halkından da büyük ilgi görmüştür. Film setinin sık sık vatandaşlar tarafından ziyaret edilmesi sonrası Zeki Ökten’in önerisiyle filmin ileri bölümleri sabahın erken saatlerine alınmıştır. Filmin bazı sahnelerinde sokak arkasına saklanan meraklı izleyiciler kameralara yansımıştır.Kapıcılar Kralı filmi’nin çekimleri sırasında gerçek kapıcı evin diğer odasında hanımı bekletilirken, 3 çocuğundan yaşları uygun olan iki çocuğu da filmde oynatılmıştır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Kapıcılar kralı İbram kimdir? Kaç yaşında? Hüsnü Yıldız Kimdir? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.