Karabayır lisesi nerede, Karabayır hangi lise? Gerçekte var mı? Karabayır lisesi gerçek mi?

10.12.2022
Karabayır lisesi nerede, Karabayır hangi lise? Gerçekte var mı? Karabayır lisesi gerçek mi?

Karabayır lisesi nerede, Karabayır hangi lise? Karabayır lisesi nerde?

Başrollerini Ertan Saban, Özge Özberk’in paylaştığı ve kadrosunda Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Özgü Delikanlı gibi başarı oyuncuları barındıran ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ isimli dizi, Show TV ekranlarında yayın hayatına merhaba dedi. İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan BKM imzalı dizi yayına girdiği 21 Temmuz günü izlenme rekoru kırdı.

Yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı senaryosu da Gani Müjde’nin kaleminden çıkan dram türü Türk televizyon dizisi Gelsin Hayat Bildiği Gibi’nin konusu ve oyuncu kadrosunun yanı sıra nerede çekimlerinin yapıldığı merak edildi.

Herkesin yoruma açık tuttuğu ‘Z Kuşağı’na daha gerçekçi bir bakış açısı katmaya hazırlanan ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ isimli dizide hayata bir sıfır geride başlayan bir grup gencin Sadi Payaslı ile tanışmasında sonraki değişen hayatları ele alınıyor.

“Herkes ikinci bir şansı hak eder” ifadeleriyle yola çıkan dizinin İstanbul’un çeşitli ilçelerinde çekildiği öğrenildi. Çekimler genel İstanbul’un Galata ve Beşiktaş gibi semtlerinde gerçekleştiriliyor. Dizide adı geçen Karabayır Lisesi ile ilgili de henüz detaylı bilgi ise öğrenilemedi.

Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisindeki Karabayır Lisesi’nin neresi olduğunu araştırdık. Normalde Karabayır Lisesi adı ile İstanbul’da bir lise bulunmuyor. Bu lise dizi gereği bir okula ad olarak verilmiş görünüyor. Ancak Karabayır Lisesi’nin nerede olduğunu araştırdığımızda İstanbul Esenler ilçesi Karabayır sokakta bir lise karşımıza çıkıyor. Karabayır sokakta bulunan lisenin adı Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi olarak görünüyor. Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okulu Karabayır lisesi olarak mı kullanılıyor bunu henüz bilmiyoruz. Fakat Karabayır Lisesi olarak adı dizide geçen binanın özel bir koleje ait olduğunu tahmin ediliyor.

Karabayır lisesi nerede, Karabayır hangi lise? Gerçekte var mı?

Show TV’nin öğrenci odaklı yeni dizisi gelsin hayat bildiği gibi dizisinde okul olarak kullanılan Karabayır lisesinin nerede olduğu araştırılıyor.

Başrollerinde Ertan Saban’ın Sadi Payaslı rolünde coğrafya öğretmeni olarak izlediğimiz Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Karabayır lisesi mekan olarak kullanılıyor. Daha önce çeşitli suçlardan kirli bir geçmişe sahip olan Sadi Payaslı Karabayır Lisesi’ne öğretmen olarak atanıyor.

İtirafçı olarak polisliğe yaptığı anlaşma gereği Karabayır lisesine coğrafya öğretmeni olarak giden Sadi Payaslı orada karşılaştığı ve ıslah evinden şartlı tahliye yolu ile gönderilen 5 öğrencinin hayatı ile birlikte kader arkadaşı oluyor. Bu görevi esnasında yaşanan bütün olaylar Karabayır Lisesi’nde geçiyor.

Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisindeki Karabayır Lisesi’nin neresi olduğunu araştırdık. Normalde Karabayır Lisesi adı ile İstanbul’da bir lise bulunmuyor. Bu lise dizi gereği bir okula ad olarak verilmiş görünüyor.

Ancak Karabayır Lisesi’nin nerede olduğunu araştırdığımızda İstanbul Esenler ilçesi Karabayır sokakta bir lise karşımıza çıkıyor. Karabayır sokakta bulunan lisenin adı Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi olarak görünüyor. Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okulu Karabayır lisesi olarak mı kullanılıyor bunu henüz bilmiyoruz.

Fakat Karabayır Lisesi olarak adı dizide geçen binanın özel bir koleje ait olduğunu tahmin ediyoruz. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Karabayır lisesinin net olarak neresi olduğu kesinleşince buradan sizlere duyuracağız.

Karabayır lisesi nerede, Karabayır hangi lise? Gerçekte var mı? Karabayır lisesi gerçek mi?

Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinin çekimleri İstanbul’un Galata ve Beşiktaş gibi semtlerinde gerçekleştiriliyor. Dizide Karabayır Lisesi olarak geçen okul hakkında henüz detaylı bilgi ise bulunmuyor.

Kirli geçmişini ardında bırakıp polisle yaptığı işbirliği sonucunda coğrafya öğretmeni olarak yeni bir hayata başlayan Sadi Payaslı ve atandığı Karabayır Lisesi’nde tanıştığı, yolu ıslahevinden geçmiş ve kendilerine verilen ikinci şansı kullanmak isteyen beş gencin çarpıcı hikayesini anlatacak dizi için geri sayım sürüyor.