Kebriye Koç kimdir? Kebriye Koç olayı nedir?

16.03.2022
Kebriye Koç kimdir? Kebriye Koç olayı nedir?

ATV ekranlarının en popüler programı Müge Anlı’ya gelen her yeni olay bir öncekini unutturur cinsten oluyor.

Bilindiği üzere Müge Anlı ile Tatlı Sert, Müge Anlı’nın sunumuyla hafta içi her gün atv’de yayınlanan Türk televizyon programıdır.

Bir olayı yoktur aslında.

Kebriye Hanım olarak Müge Anlı’nın hitap ettiği ve tam adı Kebriye Koç olan yapımcı ve program sorumlusudur.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında uzun yıllar yapımcılık görevini üstlenen Kebriye Koç yani Kebriye Hanım, geçtiğimiz aylarda Müge Anlı’dan muhabirler Gizem Gündoğdu, Tuğçe Kocaman ve haber koordinatörü Gökhan Bektaş ile birlikte sessiz sedasız ayrıldı şeklinde basında yer almıştı.

Kebriye Koç’un programın sonunda adının yazmaması da bu durumu doğrular olmştu.

Uzun yıllardır bu programa emek veren isimlerden biri de Müge Anlı’nın sağ kolum dediği Kebriye Koç‘tu.

Peki kimdir Kebriye Koç?

Müge Anlı’nın sağ kolum dediği Kebriye Koç “Fulya ile Umudun Olsun” programının içeriğinden sorumlu oldu. Yıllarca reyting rekorları kıran programlara imza atan Koç ile Fox kuşak programlarına dahil oldu şeklinde günem olmuştu.

Kebriye Koç’un hayatı hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktır.

MÜGE ANLI KİMDİR?

Müge Anlı, 19 Aralık 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası İhsan Anlı’dır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hukuk üzerine yaptı.

2008’de gazeteci Burhan Akdağ’dan boşandı. Bu evlilikten 1 kızı oldu.Televizyon hayatına ilk olarak magazin alanında başlayan Anlı, diğer bir magazinci Şenay Düdek’le Kanal D’de yaptığı Dobra Dobra adlı magazin üzerine sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı bir program yapmıştır.

Bir sezon birlikte program yaptıktan sonra, aynı programa Düdek Cenk Eren’le FOX’ta, Anlı ise Pakize Suda’yla Kanal D’de devam etmiştir.

Dobra Dobra’daki sunuculuk deneyimi ile magazinciliği bırakıp tam anlamıyla sunuculuğa geçti; atv’de yayınlanan kendine ait Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı tartışma programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin hâlâ bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaktadır.

Tatlı Sert’in dışında, 2010 televizyon sezonunda, daha önceden Sinan Çetin yapmış olduğu Film Gibi adlı programla aynı formatta bir programı atv’de sundu.

Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı çeşitli olaylardan dolayı yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler konuk edildi.