Kefaret dizisi Şule kimdir? Kefaret Dizisi Oyuncuları

23.06.2022
Kefaret dizisi Şule kimdir? Kefaret Dizisi Oyuncuları

Kefaret dizisi Şule kimdir? Kefaret Dizisi Oyuncuları

Kefaret dizisi, Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli kitabından uyarlandı.

KEFARET DİZİSİNİN KONUSU

Zülfü Livaneli’nin kitabı olan Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanan Kefaret dizisinde Müzik öğretmeni Zeynep (Nurgül Yeşilçay) beş yıl önce iki küçük çocuğu ve doktor kocası Ahmet( Yurdaer Okur) ile yeni tayin oldukları kasabadaki güzel evlerine taşınırken geleceklerinin o yaz sabahı gibi mükemmel olacağından emindi. Doğum gününde bir dilek diledi. Sonraki beş yıl içinde her şeyini kaybetti. Sinan komiser (Mert Fırat) Zeynep’i terk etmedi. Sinan Zeynep’e duyduğu büyük aşk yüzünden işinden oldu. Zeynep kaybettiklerini geri alabilmek için son bir yol denedi. Sinan ile Zeynep el ele verip inatla her şeyi teker teker geri almaları konu olarak işlenmektedir. Peki ama Kefaret dizisinin oyuncuları kim?

Kefaret dizisi oyuncuları kimdir? Kefaret oyuncu kadrosu

Kefaret dizisinin oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, Yurdaer Okur, Özge Özacar, Ege Kökenli, Mine Kılıç, Ayşegül Cengiz, Tolga Güleç yer almaktadır.

Kefaret Şule Kurdoğlu kimdir, gerçek adı nedir?

Kefaret dizisinde Şule karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Hatice Arslan’dır. Hırslı, zeki, güçlü bir kadındır. Serkan ve Hande’nin annesidir. Dışarıdan anaç, sevgi dolu ve uyumlu görünür ancak ikili oynamayı iyi becerir. Duygu sömürüsü yapmakta üstüne yoktur. İnsanların onun ve ailesinin hakkında ne düşündüğüne çok önem verir. Ucu ailesine ve oğluna dokunabilecek her şeye karşı en sert, en acımasız çözümü bulurken vicdanını dinlemez.

HATİCE ASLAN KİMDİR?

Hatice Aslan, 1962’de Sivas’ta doğdu. Sivas Lisesi’nin ardından Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tiyatro okudu. Mezun olduğu 1983-84 sezonunda Nezihe Araz’ın yazdığı, Kenan Işık’ın yönettiği “Bozkır Güzellemesi” oyununda yer aldı. 1986-1992 yılları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Oğlu Ekin, İzmir’de olduğu bu dönemde dünyaya geldi. 1992 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na döndü. Yaşar Seyman’ın yazdığı “Hüznün Coşkusu Altındağ” oyununda oynadı. Aynı dönemde Seynan Levent’in proje koordinatörlüğünü yaptığı Ferhunde Hanımlar dizisinde Necla karakterini canlandırdı.

1995 yılından itibaren 5 yıl kapalı gişe oynayan Yücel Erten’in uyarladığı “Azizname 95” oyununda oynadı. “Gergedan” oyununun ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı. “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunuyla Afife Jale Ödülleri’nde aday gösterildi. Sevgi Sanlı’nın yazdığı “Kaygusuz Abdal” ve Melih Cevdet Anday’ın “Ölümsüzler” oyunlarının ardından Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu.

Hatice Aslan’ın ödülleri

– 2009 – 2. Yeşilçam Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Üç Maymun) – 2009 – 41. SİYAD Türk Sineması Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Üç Maymun) – 2011 – 7. River Run Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Üç Maymun) – 2011 – 18. Altın Koza Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Vücut)

Kefaret dizisinde Sude karakterini Lavinya Ünlüer canlandırıyor.

Kefaret Sude (Lavinya Ünlüer) kimdir?

3 Haziran 2011’de İstanbul’da doğan oyuncu, çocuk yaşlardan itibaren kamera karşısındadır. Lavinya Ünlüer 3 yaşındayken ilk kez Bana Sevmeyi Anlat dizisiyle kameraların karşısına geçmiştir. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Mila rolüyle meşhur oldu. Benim Tatlı Yalanım dizisinde Kayra karakterine hayat verdi. Şimdilerde 9 yaşında olan Lavinya Ünlüer küçük yaşına rağmen bir çok dizi filmde rol almıştır.

Kefaret dizisi 22 kasım 2020 da Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Son olarak Gülperi dizisinde yer alan Nurgül Yeşilçay’ın kadın başrol  oyuncusu Mert Fırat ise erkek başrol olarak yer alacağı ve dram tarzında çekilecek Kefaret dizisinin yapımcısı ise 25 Film oldu.

Kefaret  dizisi Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli isimli kitabından uyarlanacak.

Kefaret Dizisi Yapımcısı, Yönetmeni ve Senaristi: 25 Filmin yapımcılığını üstlendiği Kefaret dizisinin senaristliğini Mahinur Ergun üstlenirken yönetmen ise Mesude Erarslan olacak. Kefaret dizisi yönetmeni Selin Demirdelen yine 25 Film ile Deli Gönül dizisini çekmişti. Kefaret dizisinin senaristi Mahinur Ergun daha önce Gülizar ve Hayat Şarkısı dizilerini de yazmıştı. Kefaret dizisi Zülfü Livaneli’nin eserinden uyarlanacak.

Kefaret dizisi konusu: Kefaret dizisinde Zeynep’in rüya gibi hayatının bir anda değişmesi üzerine ödediği kefaretler anlatılacak. 

You cannot copy content of this page