Kim Seokjin burcu? Kim Seokjin korece yazılışı? Kim Seokjin kimdir? Kim Seokjin kaç yaşında? BTS grubu üyesi Kim Seok Jin kimdir?

26.06.2022
Kim Seokjin burcu? Kim Seokjin korece yazılışı? Kim Seokjin kimdir? Kim Seokjin kaç yaşında? BTS grubu üyesi Kim Seok Jin kimdir?

Kim Seokjin burcu? Kim Seokjin korece yazılışı? Kim Seokjin kimdir? Kim Seokjin kaç yaşında?

Kim Seok-jin, ya da sahne adıyla Jin, (Korece: 김석진; d. 4 Aralık 1992) Güney Koreli şarkıcı ve söz yazarıdır. Güney Koreli erkek grubu BTS‘in vokali ve yüzüdür.

Kim Seokjin burcu? Kim Seokjin korece yazılışı? Kim Seokjin kimdir? Kim Seokjin kaç yaşında?

BTS müzik grubunun üyelerinden biri olan Kim Seok Jin, sahnede “Jin” ismini kullanmayı tercih etmektedir. 4 Aralık 1992 tarihinde dünyaya gelen ünlü yıldız, BTS grubunun vokali ve yüzü olarak şöhret kapılarını aralamıştır.

Tüm dünyada yoğun ilgi gören 28 yaşındaki Kim Seok Jin, 2017 yılında Güney Kore’nin başkenti Seul’de yer alan Konkuk Üniversitesi Tiyatro ve Film bölümü mezunudur. Okulunun bitmesinin ardından Hanyang Cyber Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alan ünlü isim, 2016 ve 2018 yılları arasında pek çok Güney Kore yapımı müzik ve sanat programlarında sunuculuk yapmıştır.

Kim Seok Jin, tüm dünyada tanınan müzik grubu BTS vokalliği dışında Run BTS, BTS in the Soop gibi televizyon şovlarında da yer almıştır. Müzik kariyerinde başarılı bir şekilde ilerleyen Kim Seok Jin aynı zamanda ailesine ait bir şekilde CEO olarak da görev almaktadır.

Kim Seok Jin, 2018 yılında BTS üyeleriyle birlikte yaptıkları K-POP şarkıları ile modern Kore kültürüne katkı sağladıklarından dolayı dönemin Güney Kore başkanı tarafından Kültürel Liyakat Nişanıyla onurlandırılmıştır.

Kim Seok Jin’in sanat hayatı

Kim Seok Jin özellikle BTS ile birlikte katıldığı ödül törenlerinde tanınmaya başlanmıştır. Aynı zamanda bu dönem Kim Seok Jin “Soldan Üçüncü Adam” olarak da bilinir. Müzik kariyerinin yanı sıra ailesine ait bir şirkette CEO olarak çalışan Kim Seok Jin, Korece’nin dışında Çince’yi de anadili gibi konuşabilmektedir.

Kim, söz yazarlığı ve müzik performanslarının yanı sıra 2016-2018 yılları arasında birçok Güney Kore yapımı müzik ve sanat programlarında sunucu olarak görev almıştır. Kim Seok Jin, 2018 yılında ise diğer BTS üyeleriyle birlikte yaptıkları K-POP şarkıları ile modern Kore kültürüne katkılarından dolayı dönemin Güney Kore başkanı tarafından Kültürel Liyakat Nişanı’na layık görülmüştür.

Kim Seok Jin, dünya çapında oldukça meşhur olan Güney Koreli erkek müzik grubu BTS vokalliğinin yanı sıra Run BTS, BTS in the Soop gibi televizyon şovlarında da yer almıştır.

28 yaşında olan Kim Seok Jin Yay burcu olup, halen BTS grubunun bir üyesidir. Gitar ve piyano çalmaktan, tenis oynamaktan ve snowboard yapmaktan hoşlanan Kim Seok Jin, JJanggu adını koyduğu birde köpeği vardır.