Köfn kimdir? Salman Tin kaç yaşında? Salman Tin Kimdir, Nereli? Köfn ne demek? Köfn açılımı?

19.12.2022
Köfn kimdir? Salman Tin kaç yaşında? Salman Tin Kimdir, Nereli? Köfn ne demek? Köfn açılımı?

Köfn kimdir? Salman Tin kaç yaşında? Salman Tin Kimdir, Nereli? Köfn ne demek? Köfn açılımı?

Elektro-pop dünyasının on parmağında on marifet ekiplerinden KÖFN, yeni yayınladıkları DANS EP’leri vesilesiyle Dergy’nin konuğu oldu. Gitar, vokal, şarkı yazarı Salman Tin ve prodüktör, aranjör Bilge Kağan’dan oluşan KÖFN, son EP’leri DANS’ı eylül ayının başında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayınladı.

Bi tek ben anlarım isimli şarkı ile Spotify gibi listelerde viral haline gelen ve merak edilen isimlerden olan Köfn gerçek adı nedir ? Gitar, vokal, şarkı yazarı Salman Tin ve prodüktör, aranjör Bilge Kağan’dan oluşan gruptur. Bi tek ben anlarım, Güneşe dokundum, El, Taş kalbinin çöllerinde, Ben seni arayamam, Soygun, Olan olmuş, Kalbimde, Gitsin gibi şarkıları mevcut.

Sanatçılar bir araya gelerek “KÖFN” adlı yeni elektronik pop müzik grubunu oluşturdular. İlk albümleri “Tepeler”, Türk pop müziğinin yeni sınırlarını deneyerek ürettikleri için müzikal bütünleşmelerinin bir temsili ve çeşitli türlerin bir derlemesidir. Köfn ne demek ?

Salman Tin kaç yaşında? Salman Tin Kimdir, Nereli?

30 Haziran 1992/ Adana doğumlu Salman Tin, ilk gençlik yıllarını Adana’da geçirmiştir. Lise yıllarında çok fazla şiir, öykü ve müzikle iç içe geçirdikten sonra üniversiteyi Sakarya Üniversitesi Çevre mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında blues gruplarıyla ve piyasa gruplarıyla çalışmıştır.

Ocak 2018’de BKE ile Pasaj Müzik’ten ilk teklisini ve Eylül 2018’de tek başına bağımsız ilk teklisini çıkarmıştır. Gözlerinde Bi’yer ve Bir Yol Bulunur Bir Son Bulunduysa şarkılarıyla öne çıkan sanatçı “Ben Garsonken” adlı ilk EP’sini Mart 2019’da çıkarmıştır.

Sonrasında BKE ile diğer tekli çalışması “Güneşe Dokundum” Spotify “Türkçe Pop” listesine girmiştir.