Komutan Kubar kim? Komutan Kubar Aksaray, Komutan Logar’ın büyük büyük babası, Vumar’ın oğlu Timar

22.06.2022
Komutan Kubar kim? Komutan Kubar Aksaray, Komutan Logar’ın büyük büyük babası, Vumar’ın oğlu Timar

Komutan kubar kim? Komutan Kubar Aksaray, Komutan Logar’ın büyük büyük babası, Vumar’ın oğlu Timar

Kubar Trihis, ya da Komutan Kubar, 1700’lü yıllarda yaşamış Gora Komutanı erkek bir insandı. Kubar, 1789 yılının 14 Temmuz’unda Dünya’ya, Türkiye’nin Aksaray iline robotu 2’yle iniş yaptı. Ağaç altında yatan bir çoban, onun eşeğini ellemeleri sonucunda panik oldu ve onları taşlamaya başladı.

Cem Yılmaz’ın oynayıp yönettiği G.O.R.A ve A.R.O.G filmindeki kaptanın adı. Çoğu filminde olduğu gibi Cem Yılmaz’ın canlandırdığı kötü başrol ve uzaylı psikopat karakter. G.O.R.A’da ordunun başında olan Komutan Logar cinsel eğilimi ve kötü planları ile dikkat çekmektedir.

Kubar Trihis, ya da Komutan Kubar, 1700’lü yıllarda yaşamış Gora Komutanı erkek bir insandı. Kubar, 1789 yılının 14 Temmuz’unda Dünya’ya, Türkiye’nin Aksaray iline robotu 2’yle iniş yaptı. Ağaç altında yatan bir çoban, onun eşeğini ellemeleri sonucunda panik oldu ve onları taşlamaya başladı. Çoban ikisini de taşla kovaladı ve 2’yi ele geçirdi. O sırada da korkan Kubar, üzgün bir şekilde gemisine döndü. Bu olay, Kubar’ın torunu Komutan Logar’ı o kadar etkiledi ki, onu Dünyalılardan nefret edecek duruma getirdi. Logar durmadan Dünya’dan insan kaçırıp onları hapsetmeye başladı.

14 Temmuz 1789 Aksaray ne oldu?

G.o.r.a.’da komutan logar’ın büyük babasının Dünya’ya indiği yer ve zaman. Logar’ın dünyalılar’dan tiskinmesinin sebebi o gün, orada yaşanan olaylardır. Aynı tarihte Paris’te Fransız ihtilali gerçekleşmektedir.

Genellikle Vumar’ın oğlu Timar olarak bilinen Timar, Goralı bir erkek ve Vumar’ın oğluydu. 2004 dolaylarında Gora amiri Tocha Lamçina’nın da onayıyla onun kızı Ceku Lamçina’yla evlenecekti fakat bu, Logar’ın araya girmesi ve Ceku’nun onu sevmemesi üzerine gerçekleşmedi. Amir Tocha’nın dediğine göre Timar, Goralıların gözünde bir kahramandı.