Kur’an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü?

02.04.2024
Kur’an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü?

Kur’an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Kur’an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Danimarka’da kutsal kitaplara saldırı yasa dışı hale getirilirken, İsveç’te Momika’nın sınır dışı edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu kararın ardından Momika, iltica etmek için Norveç’e gitmişti.

Ancak son gelen haberlere göre Momika, İsveç’teki evinde ölü bulundu. Momika’nın yüksek dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürülüyor.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Momika, İsveç’te birçok kez Kur’an-ı Kerim yakarak provokatif eylemlerde bulundu. Bu eylemleri, İslam aleminde büyük tepkiye neden oldu. İsveç Göç Temyiz Mahkemesi, Momika’nın sınır dışı edilmesi yönünde karar verdi. Bu kararın ardından Momika, iltica etmek için Norveç’e kaçtı.

Momika’nın İsveç’teki evinde ölü bulunduğu bildirildi. Ölümünün nedeninin yüksek dozda uyuşturucu kullanımı olduğu öne sürülüyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Kur’an-ı Kerim yakan Provokatör Salwan Momika öldü mü? Neden öldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.