Laleş Perwer kimdir, nerelidir? Kimin kızı? Laleş Perwer kiminle evli, eşi kimdir?

31.03.2020
Laleş Perwer kimdir, nerelidir? Kimin kızı? Laleş Perwer kiminle evli, eşi kimdir?

Laleş Perwer kimdir nerelidir? Laleş Perwer kimin kızı? Laleş Perwer eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Laleş Perwer kimdir, nerelidir? Laleş Perwer kimin kızı? Laleş Perwer kiminle evli, eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Laleş Perwer Şarkıcıdır. Şivan Perver ile söylediği Türkü ile tanınmıştır. Kendisi büyük beğeni toplamıştır. Özel hayatına dair bilgi paylaşılmamıştır. Laleş Perwer biyografisini henüz açıklamamıştır. Diğer kişilere bir göz atalım isterseniz.

Gulistan Perwer kimdir? Gülistan Perwer evli mi? Kiminle evli?

Gülistan Perwer, sanat ve siyaset hayatından özel hayatına kadar birçok konuda yaşadıklarını ayrıntılarıyla ele alıyor. Perwer’in anlatımları aynı zamanda Kürtler açısından önemli bir döneme ışık tutuyor. Perwer ile Zana’nın radyoda gerçekleştirdiği sohbet her hafta Rûdaw gazetesinde de yayımlanıyor.

Şivan Perwer kimdir? Kiminle evli? Şivan Perwer’in yeni eşi kimdir?

Şivan Perwer, Doğum adı İsmail Aygün‘dür. 23 Aralık 1955 tarihinde Şanlıurfa, Siverek, Sarıdam köyünde ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Aslen Mardin‘in Midyat ilçesine bağlı Keferze köyündendir. Ailesi bazı sorunlar nedeniyle Siverek’e göç etmiştir. Anne Hatice Akgündür ve babası Yunus Aygün hala Viranşehir‘e bağlı Kayalık köyünde yaşamaktadır. Çocukluğunda da mahallesinde şarkılar söylermiş. Daha lise çağlarındayken bile kaset ve plak teklifleri almaya başladı. Hiçbir müzik okuluna gitmedi, müzik eğitimi almadı.

Ankara‘da Gazi Üniversitesi matematik ve bölümünde okudu, bu esnada öteki müzisyenlerin eserlerini dinleyerek ve çalışarak adım adım, sabırla, kendi kendine müziği öğrendi. Şivan Perwer, 1975 yılından başlayarak protest bir şarkıcı oldu. Geleneksel kalıpları kırarak kendi tarzını ve sanatını geliştirdi. Tamburasını elinden bırakmaksızın bütün dünyada en çok tanınan Kürt sanatçısı haline geldi. Bu dönemde ilk konserlerini vermeye başladı. Şarkılarını Kürtçe söylüyordu. “Şal u Şapık” denilen Peşmerge elbiseleri, tamburası ve isyancı bir dervişi andıran haykırışıyla bütün dünyada Kürt müziğinin ikonu oldu.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Laleş Perwer kimdir, nerelidir? Laleş Perwer kimin kızı? Laleş Perwer kiminle evli, eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.