Leyla Lydia Tuğutlu eşi kimdir? Ceyhun Ergün kimdir? ne iş yapıyor?

20.07.2022
Leyla Lydia Tuğutlu eşi kimdir? Ceyhun Ergün kimdir? ne iş yapıyor?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olan Leyla Lydia Tuğutlu, ilkokula Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatuvara da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. atv’de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırdı. Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde Derin karakterini canlandırdı.

Evet birçok dizide rol alan güzel oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu evlendiğini duyurdu.

Bu güzel gelişmenin ardından Leyla Lydia Tuğutlu’nun kiminle evlendiği,eşi merak konusu oldu.

Peki uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Ceyhun Ergün ile evlenen Leyla Lydia Tuğutlu aslen nereli, eşi Ceyhun Ergün kimdir, mesleği ne?

Ceyhun Ergin, 20 Kasım 1986 Almanya dünyaya geldi. Ceyhun Ergin 35 yaşındadır. Akrep burcu olan oyuncu 1.84 boyunda 78 kilo ağırlığındadır. Almanya’da bir akademide çalışan Ceyhun Ergin İstanbul Üniversitesi Alman Dili edebiyatından mezun oldu. Tekvandoda Avrupa’da Almanya şampiyonu olan Ceyhun Ergin fitness, yüzme, tenis ve voleybol ile de uğraşmaktadır. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Ceyhun Ergin; sadece Filinta- Bir Osmanlı polisiyesi ve Filinta- Bin Yılın Şafağında Çelebi Rıza rolüyle adından söz ettirmiştir.

Uyanış: Büyük Selçuklu, Kiralık Aşk, Bu Şehir Arkandan Gelecek ve Kızım gibi sevilen rol alan güzel oyuncu, “Pandemi öncesi İtalya’da evlilik teklifi almıştım. Geçtiğimiz aylarda da Almanya’da sınırlı sayıda davetlinin katıldığı bir düğünde evlendik. Müsait bir zamanda Türkiye’de de kutlama yapacağız. Ama acelemiz yok” diyerek sevenlerine kısa süreli bir şok yaşattı. Özel hayatını gizli yaşamayı tercih eden 32 yaşındaki güzel oyuncu, nikahına ait herhangi bir fotoğraf da paylaşmadı.