Lomlar kimdir? Poşalar Çingene mi? Poşalar ne demek? Poşa ne demek Artvin, Bayburt Yöresi? Erzurum’da poşa ne demek?

17.11.2023
Lomlar kimdir? Poşalar Çingene mi? Poşalar ne demek? Poşa ne demek Artvin, Bayburt Yöresi? Erzurum’da poşa ne demek?

Lomlar kimdir? Posalar ne demek? Posa ne demek Artvin, Posa ne demek Bayburt Yöresi? Erzurum’da poşa ne demek? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Lomlar kimdir? Poşalar Çingene mi? Poşalar ne demek? Poşa ne demek Artvin, Bayburt Yöresi? Erzurum’da poşa ne demek? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Anadolu topraklarında bin yıldan fazla bir süredir varlığını sürdüren Çingeneler, 9. yüzyıldan itibaren Hindistan’dan farklı ülkelere göç eden topluluklardan oluşmaktadır. Bu göçler sonucunda kuzeye yönelenlere “Lom,” batıya yönelenlere “Rom,” doğuya yönelenlere ise “Dom” adı verilmektedir. Ayrıca İç Anadolu’da Romanlar gibi yaşayan Abdallar da bulunmaktadır. Romanlar arasında zamanında Ermeni Apostolik Kilisesi üyelerine Erzurum lehçesiyle “Poşa” denirdi. Bu grup bazen elekçilik mesleği nedeniyle “elekçiler” veya “elekçi Ermeniler” olarak anılır. “Poşa” terimi Karapapaklar, Terekemeler, Gürcüler, Çerkezler tarafından kullanılmakta; ülkemizde ise özellikle Göle, Ağrı, Van, Erzurum, Sivas, Bayburt ve Erzincan gibi bölgelerde yaşayanlar tarafından Çingeneler için kullanılmaktadır. Gürcüce’de kelime “boşa” şeklinde geçmekte ve “çingene” anlamına gelmektedir.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Lomlar kimdir? Poşalar Çingene mi? Poşalar ne demek? Poşa ne demek Artvin, Bayburt Yöresi? Erzurum’da poşa ne demek? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Konudan bağımsız Farklı bir haber buyrun bir biyografi.

Şanlıurfa Ticaret Mehmet Doğan Yetim kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

@mehmetyetim33 kullanıcı adı ile Twitterda bulunur. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Yetim seçildi.

ŞUTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seçimde, mevcut başkan İbrahim Halil Peltek ile Mehmet Yetim’in listesi yarıştı.

Kullanılan 76 oyun 39’unu alan Mehmet Yetim ŞUTSO’nun yeni başkanı olurken, Peltek 37 oy aldı.

30 Ekim 2022 tarihinde meslek komiteleri ve 77 meclis üyesi seçimini gerçekleştiren Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ( ŞUTSO) bugün de yeni yönetim kurulu başkanını seçmek için sandık başına gitti.

Mevcut başkan İbrahim Halil Peltek ile Mehmet Doğan Yetim’in başkanlık için yarıştığı seçimde yönetim kurulu başkanının yanı sıra, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegelerinin seçimi de yapıldı.

Kapalı zarf usulüyle yapılan seçimde Yüksek Seçim Kurulu’nun gözlemcileri de görev aldı. ŞUTSO’da sabah saat 09.00’da başlayan seçim saat 14.00’te sona erdi. Yapılan seçimin sonunda Mehmet Doğan Yetim ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Seçimde Yetim 39 oy alırken, İbrahim Halil Peltek ise 37 oy aldı.