Lube Ayar kimdir? Nereli? kaç yaşında? Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Kimin kızı?

Lube Ayar, Araştırma – İnceleme, Politik Akımlar & İdeolojiler, Siyaset – Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Lûbe Ayar 1998’de Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde okurken futbol tutkusu nedeniyle Fanatik gazetesinde gazeteciliğe başladı.

17.10.2023
Lube Ayar kimdir? Nereli? kaç yaşında? Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Kimin kızı?

Lube Ayar kimdir? Lube Ayar Nereli, kaç yaşında? Lube Ayar Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Lube Ayar kimin kızı? Lube Ayar doğum yeri? Lube Ayar Trabzon? Lube Ayar biyografisi, Hacer Lube Ayar kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Lube Ayar kimdir? Nereli? kaç yaşında? Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Kimin kızı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Lube Ayar veya tam adıyla Hacer Lube Ayar Halk TV’de son dönemlerde akşam saatlerinde düzenlenen tartışma programlarına yorumcu olarak katılan muhalif gazeteciler arasında yer alıyor. Ayar’ın özgeçmişi ve biyografisi seyirci tarafından merak ediliyor.

Lube Ayar @lubeayar kullanıcı adı ile instagramda bulunmaktadır. Aynı zamanda @lubeayar kullanıcı adı ile Twitterda bulunur ve 180 bin takipçisi vardır.

Hakkında kısmında şu ibareler yer alır. Gazeteci – Yazar İletişim Danışmanı l 2006 TGC Yılın Gazetecisi | 2006 Metin Göktepe Haber Ödülü l Firar l Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor

Lûbe Ayar, Türk gazeteci, yazar. Lûbe Ayar 1998’de Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde öğrenim görürken futbol tutkusu nedeniyle Fanatik gazetesinde stajyer olarak gazeteciliğe başladı.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Lube Ayar kimdir? Nereli? kaç yaşında? Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Kimin kızı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Lube Ayar vikipedi? Lube Ayar biyografi, kaç yaşında? Lube Ayar Evli mi? Lube Ayar babası kimdir? Lube Ayar kimin kızı? Lube Ayar doğum yeri? Lube Ayar Trabzon?

Lube Ayar, Araştırma – İnceleme, Politik Akımlar & İdeolojiler, Siyaset – Politika kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Lûbe Ayar 1998’de Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde okurken futbol tutkusu nedeniyle Fanatik gazetesinde gazeteciliğe başladı.

Daha sonra Yeni Yüzyıl, Akşam, Star TV, Milliyet, Yurt ve Habertürk’te muhabir ve editör olarak çalıştı.

2006’da Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat’ın görevden alınmasıyla sonuçlanan haberi sayesinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen “Siyasal Haber” dalında Başarı Ödülü’nü kazandı ve “Yılın Gazetecisi” seçildi. Aynı haberle Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’ne de lâyık görüldü.

1998’de Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde okurken futbol tutkusu nedeniyle Fanatik gazetesinde mesleğe başladı.

Fakat daha sonra Yeni Yüzyıl, Akşam, Star TV, Milliyet ve Habertürk Grubu’nda yargı muhabiri ve editör olarak çalıştı.

2006’da Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat’ın görevden alınmasıyla sonuçlanan haberi sayesinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Siyasal Haber” dalında “Başarı Ödülü”nü kazandı ve “Yılın Gazetecisi” seçildi. Aynı haberle Metin Göktepe Haber Ödülü’ne de lâyık görüldü.

Ayar, “Yargıtay-MİT-Alaattin Çakıcı Skandalı”nı anlattığı “Firar” isimli kitabını da 2006’da yazdı. 2011’de Fenerbahçe Spor Kulübü’nü hedef alan 3 Temmuz Operasyonu’na ilk günden itibaren sert bir muhalefet gösterdi. Sosyal medyada ve katıldığı televizyon programlarında sergilediği tavırla Fenerbahçeliler’in gönlünü kazandı.

O dönem bir yıl kadar Yurt gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

3 Temmuz tanıklıklarını ve dava dosyasını içeren “Ne Şikesi Memleket Elden Gidiyor” adlı kitabını 2016’da yayımladı. Üç yılı aşkın bir süredir ise özel bir şirketin kurumsal yayınlarının yönetmenliğini yürütüyor.

Evli olup olmadığı ve anne babası hakkında şuan için bilgi paylaşımı yapılmamıştır. Bilgi paylaşımı yaptığında burada güncelleme yapılacaktır.

Lûbe Ayar 1998’de Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde öğrenim görürken futbol tutkusu nedeniyle Fanatik gazetesinde stajyer olarak gazeteciliğe başladı.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazansa da, bir süre öğrenim görüp eğitimine devam etmedi.

Daha sonra Yeni Yüzyıl, Akşam, Star TV, Milliyet, Yurt ve Habertürk’te muhabir ve editör olarak çalıştı.

2006’da Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Canpolat’ın görevden alınmasıyla sonuçlanan haberi sayesinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen “Siyasal Haber” dalında Başarı Ödülü’nü kazandı ve “Yılın Gazetecisi” seçildi. Aynı haberle Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’ne de lâyık görüldü.

1979 doğumlu olduğu söyleniyor, yani Lube Ayar 43 yaşında.

Aşağıdaki Fotoğrafı şu not ile paylaşmıştır Lube Ayar.

Fotoğraf Notu: M.Ö. 1500’lü yıllar.. Atatürk Kültür Merkezi.. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Ödül Töreni.. “Siyasal Haber” dalında “Yılın Gazetecisi” seçilmişim.. Gazeteci olmamı asla istemeyen ve hiçbir zaman desteklemeyen canım annemle babama bakıyorum gülümseyerek.. İnadımın ödülünü almışım ne de olsa.. Ne hayaller kurmuştum o gece, zaten yoktular..

M.Ö. 1500’lü yıllar.. 🙈 Atatürk Kültür Merkezi.. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Ödül Töreni.. “Siyasal Haber” dalında “Yılın Gazetecisi” seçilmişim.. Gazeteci olmamı asla istemeyen ve hiçbir zaman desteklemeyen canım annemle babama bakıyorum gülümseyerek.. İnadımın ödülünü almışım ne de olsa.. Ne hayaller kurmuştum o gece, zaten yoktular..