Malibu nasıl içilir? Malibu süt ile nasıl içilir? Malibu içki sarhoş eder mi? Malibu süt nasıl hazirlanir?

10.06.2022
Malibu nasıl içilir? Malibu süt ile nasıl içilir? Malibu içki sarhoş eder mi? Malibu süt nasıl hazirlanir?

Malibu nasıl içilir? Malibu süt ile nasıl içilir? Malibu içki sarhoş eder mi? Soruları Arama motorlarında ve netbilge adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (netbilge.com) sizin için Malibu nasıl içilir? Malibu süt ile nasıl içilir? Malibu içki sarhoş eder mi? Malibu süt nasıl hazirlanir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun Net Bilge bilgiler sizlerle.

Malibu, beyaz renkli ve hafif romlarla yapılan hindistan cevizi rayihalı tatlı bir likördür. Hafif alkollü; yumuşak, egzotik bir içki olup daha çok bayanların tercih ettiği bir içki türüdür. Malibu rom olarak da bilinmektedir. Ana maddesi hindistancevizi sütü likörü ve beyaz rom. Alkol oranı yüzde 21. Tadı son derece yumuşak ve bu nedenle de içimi kolay.

Bakınız sütle 3 bardak içtikten sonra mideyi altüst edebilen bir içki, sarhoş olmak isteyenlere tavsiye edilmez..

Malibu süt nasıl hazırlanır?

Malibu, 2 cl. cin, 1 cl. hindistancevizi şurubu, 8 cl. ananas suyunu bir shakerda karıştırın. Üzerine uygun bulduğunuz miktarda süt ilave edin. Rendelenmiş hindistancevizi ve toz çikolata ile süsleyerek servis yapın.

  1. Uzun bir bardağa buzunuzu ekleyin. buz.
  2. Malibu romunu buzun üzerine dökün. 2 oz Malibu romu.
  3. Ardından portakal suyunu ve ardından ananas suyunu ekleyin.
  4. Bardağınızı yana yatırın ve grenadin şurubunu bardağın içine yavaşça dökün.
  5. Kiraz veya portakal dilimi ile süsleyin, servis yapın ve tadını çıkarın.

Likör kategorisinde yer alan Malibu, hazırlanan kokteyller içerisine eklenebilen tatlı bir tadı olan içki çeşididir. Hindistan cevizi aromasıyla müthiş bir tadı olan Malibu içerisindeki Rom ile oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Hazırlanan kokteyl çeşitlerinde en çok kullanılan ana madde olarak kullanılan Malibu, soğuk kokteyller ile birlikte tüketildiğinden dolayı yaz içkisi olarak bilinmektedir.

%21 alkol oranına sahip olan Malibu, içildiğinde etkisini hemen gösteren bir içki türü değildir. Hazırlandığı kokteyl içerisinde tadını çok alamadığınız ama aynı zamanda aradan geçen bir süre sonra etkisini gösteren bir içki olan Malibu, sek olarak pek tüketilmemektedir.

Fiyat açısından diğer alkol çeşitlerine göre biraz daha yüksek fiyata sahip olsa da içerisindeki alkol oranı ve eşsiz lezzetinden dolayı bu fark oranı dikkate alınmaz. Çünkü diğer ucuz içkilerden içtiğiniz şişe sayısı ile Malibu ile hazırlanmış kokteylin etkisi daha fazla olacaktır. Yaz aylarında genelde sek tüketilen içkiler yerine daha ferahlatıcı ve dinlendirici etkisi olan kokteyller tüketilmekte. Ve işte bu kokteyllerin hazırlanmasında en çok kullanılan Malibu içkisi sahil şehirlerinde çok daha fazla tüketilmektedir. Karışık kokteyl çeşitleri arasından en çok kullanılan ve beğenilen karışım ise şunlardan oluşmaktadır, 3 cl. Malibu, 3 cl. Rom(light), 6 cl. sade gazoz ve 12 cl. Ananas suyundan oluşmaktadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin adresi, Net Bilge olarak Malibu nasıl içilir? Malibu süt ile nasıl içilir? Malibu içki sarhoş eder mi? Malibu süt nasıl hazirlanir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.