Masterchef Hamza kimdir? Nerelidir? Masterchef Hamza kaç yaşında?

22.08.2022
Masterchef Hamza kimdir? Nerelidir? Masterchef Hamza kaç yaşında?

Masterchef Hamza kimdir? Nerelidir? Masterchef Hamza kaç yaşında? Masterchef deki Hamza kimdir? Mercimek Nerelidir? Master chef Hamza kaç yaşında? Masterchef Hamza Mercimek kimdir?

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Masterchef Hamza, 24 yaşındadır. Aslen Bolu Mengenli olan yarışmacı, Karaköy’de özel bir restoranda çalışıyor. Ailesinin tümünün yemekle uğraştığını belirten Hamza Mercimek, yarışmaya kendini ispatlamak için katılmış.

MasterChef Hamza Mercimek, MasterChef Türkiye 2021 ana kadroya dahil olmak için rakiplerinden farklı tatlar yapmaya çalışıyor. Tavırlarıyla ve yaptığı yemeklerle gündem olan MasterChef Hamza, jürinin de dikkatini çekti. Peki ama MasterChef Hamza kimdir?

MasterChef Hamza kimdir?

MasterChef Hamza Mercimek üçlü düellolarda dikkat çekti. MasterChef Hamza 24 yaşındadır. MasterChef Hamza aslen Bolulu olup yarışmaya İstanbul’dan katıldı. Ailesinin de yemekle uğraştığını ifade eden Mercimek, Karaköy’de çalışıyor. Instagram hesabı @hamzamercimekk’tir. İkinci ilk 5 için mücadele eden yarışmacılar arasında ana kadro için rekabet ediyor.

MasterChef yarışmasının 26 Eylül 2021 akşamı yayınlanan bölümünde eleme gecesi heyecanı yaşandı. MasterChef Türkiye’ye veda eden isim Hamza oldu.

”Hastalığa yakalandı”

MasterChef Hamza diyaliz tedavisi gördü. Böbrek ağrısı ile hastaneye giden Hamza’nın böbrekleri iflas etti. Annesi böbreğinin birini Hamza’ya verdi. Ameliyat hazırlıkları başlayan Hamza, Masterchef stüdyosuna canlı bağlanarak anlattıklarıyla stüdyodakileri gözyaşlarına boğdu.

”Annem bana can verecek”

Hamza, ”Haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyorum. Tedavisi olan bir şey. Annem beni doğurdu, annem bana can verecek. Böbreğinin birini bana veriyor. Ameliyat hazırlıklarına başladık. İnşallah güzel olacak. ” dedi.

”Evden çıkamıyorum”

Hamza, ”Böyle de mutluyum. Evden çıkamıyorum. Sizleri görmek benim için iyi oldu, çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.