Mavi Mavi nerede çekildi? Mavi Mavi filmi Konusu, Oyuncuları

24.08.2022
Mavi Mavi nerede çekildi? Mavi Mavi filmi Konusu, Oyuncuları

Mavi Mavi nerede çekildi? Mavi Mavi filmi Konusu, Oyuncuları, Mavi Mavi filmi kaç yılında çekildi

Ilıca Köyünde çekilen İbrahim Tatlıses ve Hülya Avşar’ın başrolündeki Mavi Mavi, İbrahim Tatlıses’in aynı yıl çıkardığı Mavi Mavi albümünün adını taşıyan 1985 tarihli sinema filmi.

İbrahim Tatlıses’in yönetmenliğini yaptığı ve aynı zamanda Hülya Avşar ile birlikte baş rollerini paylaştığı 1980’li yılların en çok ses getiren Türk filmlerinden birisidir.

Ilıca Köyünde çekilen İbrahim Tatlıses ve Hülya Avşar’ın başrolündeki Mavi Mavi, Şelalenin bulunduğu Ilıca Köyü, Pınarbaşı ilçesine 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Araçla gidilen köyden sonra şelaleye ulaşmak için yaklaşık 15 dakika yürümek gerekiyor.

Mavi Mavi, İbrahim Tatlıses’in aynı yıl çıkardığı Mavi Mavi albümünün adını taşıyan 1985 tarihli sinema filmi. İbrahim Tatlıses’in yönetmenliğini yaptığı ve aynı zamanda Hülya Avşar ile birlikte baş rollerini paylaştığı 1980’li yılların en çok ses getiren Türk filmlerinden birisidir.

İbrahim Tatlıses yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin aynı zamanda baş rolünde yer almıştır. Filmde kendisine Hülya Avşar, Pembe Mutlu, Neslihan Acar ve Tuncay Akça eşlik etmiştir. 1985 yılında vizyona giren Mavi Mavi’nin konusu Kerim ile Sibel’in aşkını konu edinir. Kerim İstabul’da bir dolmuşta servis şoflüğü yapmaktadır.

Yolcuları taşıdıktan sonra hemen okula gider ve öğrencileride evlerine götürerek iki iş yapmaktadır. Annesi Fatma oğlunu evlendirmek için komşuları Ayşe’den bahsetmeye başlar ancak Kerim’in henüz evlenmek gibi bir niyeti yoktur. Kerim yine bir gün öğrencileri okuldan aldığı sırada yolda arızalanmış bir araba görür. Yardımcısını gönderip arabaya bakmasını istese de gözünü arabadaki kadından ayırmaz. Aracın sahibi Sibel, zengin bir ailenin şımarık kızıdır.

Bu ilk karşılaşmaları olmuştur ancak bir sonrakinde ikili arasında küçük bir tartışma yaşanır. Sibel’in şımarık tavırları Kerim’i ne kadar kızdırsa da ondan hoşlanmaya başlamıştır.

Bir sonraki karşılaşmadan sonra birlikte vakit geçirmeye başlarlar ve ikili arasında bir aşk hikayesi başlar. Kerim’in annesi Fatma, oğlunun Sibel ile birlikteliğini onaylamaz. Aynı şekilde Sibel’in ailesi de Kerim’i onaylamaz. İki aşık arasında oldukça farklı yaşam tarzı ve ekonomik yapı söz konusudur.

Kızları Sibel’in kendileri gibi zengin bir biriyle evlendirmek isteyen aile kızlarının Kerim’le görüşmesini yasaklar. Ailelerin ön yargıları sebebiyle bir süre sonra Sibel ve Kerim’in arasının açılmasına neden olur. Sibel yanlış anlamadan kaynaklı olarak Kerim’e karşı intikam duygusu beslemeye başlar. Bu sırada ailesi kızlarını Ruşen’le evlendirmek üzeredir.

Sibel duygularından emin olmak için evden kaçarak Kerim’in yaşadığı mahalleye gider. Kerim ve Sibel konuştuktan sonra aralarındaki sorunun yanlış anlaşılma ve ailelerinin ön yargıları olduğuna karar verir ve tekrar barışırlar.

Sibel eve geldiğinde annesi ile konuşup Kerim’le barıştığını söyler ancak annesi evlenmek üzere olduğu Ruşen beye bu durumu nasıl açıklayacağını bilemez. Kerim aşık olduğu Sibel’in Ruşen ile evleneceğini duyar ve buna engel olmaya çalışır ancak her seferinde karşısına ailesi çıkmıştır. Fatma, oğlunun bu ilişkide yıpranmasına daha fazla seyirci olmak istemez.

Onu ikna edip uzun süredir evlenmesini istediği komşusunun kızı Ayşe ile bir araya getirir. Kerim, Sibel’den artık vazgeçer ve Ayşe ile birlikte evlenmeyi kabul eder.

Kerim ve Ayşe’nin düğününe Sibel de katılır ve uzak bir yerden ağlayarak onları izler. Kerim son anda onu fark eder ancak artık yapacak bir şeyi yoktur.