Mehmet Yula Kimdir? Mehmet Yula CHP? Mehmet Yula Siyamer Nedir? Siyamer Açılımı ne?

28.11.2022
Mehmet Yula Kimdir? Mehmet Yula CHP? Mehmet Yula Siyamer Nedir? Siyamer Açılımı ne?

Mehmet Yula Kimdir? Mehmet Yula CHP? Mehmet Yula Siyamer Nedir? Siyamer Açılımı ne?

Siyamer nedir?

2013 yılında Bursa’da başlayan gönüllülük ve sivil toplum hikayemiz, her geçen gün büyüyen gönüllü kitlemiz ile hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin onlarca farklı şehrinde gençlerin kendilerini geliştirebileceği bir platform olarak çalışan Sivil Yaşam Derneği, hem ulusal hem uluslararası mecrada adından sıkça söz ettiren bir sivil toplum kuruluşudur. Bir sivil toplum kuruluşu olmanın yanında bünyemizde gönüllülük yapan kişilerle bir aile sıcaklığıyla çalışmalarımıza devam ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

2013 yılında Bursa’da farklı ulusal ve uluslararası platformda görev almış gençlerin bir araya gelerek kurduğu Sivil Yaşam Derneği, bugün hem ulusal hem uluslararası mecrada adından sıkça söz ettiren bir gençlik derneği konumundadır. Siyasetten uzak yapısı, bilimsel ve kanıta dayalı uygulamalar yürütmesi, odak noktasına her daim gençleri koyması ve gerçekçi hedefler doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarıyla derneğimiz, kurulduğu günden bu yana emin adımlarla ilerlemektedir. Uluslararası mecrada yürüttüğümüz birçok proje ve ortaklıkların yanında; derneğimiz Türkiye’de Birleşmiş Milletler ECOSOC Danışmanlık Statü’süne sahip olan tek gençlik derneğidir. Sivil Yaşam Derneği tüm çalışmalarını Avrupa Komisyonu, Avrupa Gençlik Forumu, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi kuruluşların Gençlik Politikaları altında kabul ettiği 6 temel alanda ortaya koymaktadır.

Derneğimizin temel kuruluş amacı; gençlerin sorun ve ihtiyaçlarını karar alıcılara iletmek, gençlerin kişilik ve liderlik yeteneklerini geliştirmesini sağlamak ve karar alma mekanizmalarına gençlik katılımını arttırmaktır. Ürettiği tüm proje ve eğitimleri yaygın eğitim tekniklerini kullanarak, interaktif uygulamalarla gönüllülerin farklı deneyimler yaşatmakta ve eğlenme ile öğrenmenin bir arada olabileceğini göstermektedir. Bu kapsamda Sivil Yaşam Derneği; geliştirdiği eğitim modülleri, ulusal programlar ve yüzlerce gençlik çalışmasıyla sahada aktif şekilde rol almaktadır.

Gençlerin daha nitelikli, daha aktif ve profesyonel hayata hazır olması için ürettiğimiz projeler, programlar, eğitim modülleri ve ulusal etkinlikler ile Türkiye’nin onlarca farklı şehrinde binlerce gönüllümüzle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Amatör ruhla profesyoneller işler başarmak mottosuyla çıktığımız bu yolda, Sivil Yaşam Derneği olarak binlerce gönüllümüz, 19 ulusal yöneticimiz ve Akademik Danışma Kurulu’muz ile ülkemiz gençlerini gönüllülük yapmaya davet ediyoruz.

https://netbilge.com/mehmet-yula-kimdir-nereli-mehmet-ali-yula-kimdir-ne-is-yapar/

3 Nisan 2022 de CHP Eski PM üyesi Memet Yula, partinin Doğu Masası Danışma Kuruluna atandı.

Daha önce doğu ve güneydoğuda çalışmalarda bulunan ve bölgedeki sorun ve ihtiyaçlara yönelik çözüm önerilerini dile getiren Yula, 24 ilde görev yapacak Doğu Masası Danışma Kuruluna atandı.

Yula, yeni göreviyle ilgili olarak, bölgede halkın üçüncü yol arayışında olduğunu belirterek, “Bölge halkı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ikinci yüzyıla dair manifestodaki barış, kardeşlik ve birlikte yaşama ilkelerini benimsemektedir. Bu inançla bölge halkı her geçen gün CHP’ye daha da yaklaşmakta, sorunları çözecek iradenin CHP’de olduğuna inanmaktadır. İnsanlarımız CHP’nin, hak-hukuk ve adaleti hakim kılacak, birlik ve beraberliğimizi, bütünlüğümüzü kuvvetlendirecek dayanışma çağrısına katılma konusunda gönüllüdür” açıklamasında bulundu.