Melike İpek Yalova Kimdir? Melike İpek Yalova Kaç yaşında?

17.09.2022
Melike İpek Yalova Kimdir? Melike İpek Yalova Kaç yaşında?

Melike İpek Yalova Kimdir? Boyu Kilosu Burcu – Biyografi – Mahkum Büge kim? Melike İpek Yalova Kimdir? Melike İpek Yalova Kaç yaşında?

Melike İpek Yalova Türk dizi ve film oyuncusudur. 29 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.
1.57 metre boyunda ve 50 kilo olan oyuncu boğa burcu. Annesi Ayşen Yalova eczacı emeklisi, babası eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova. Baba tarafından aslen Aydın’ın Karpuzlu ilçesindendir. 2019 yılında yapımcı Altuğ Gültan ile evlenmiş 2021 yılında ayrılmıştır.

Ted Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını, Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi üzerine yapmıştır. Amerikan Başkonsolosluğu’nda staj yapmıştır. Yıldırım Urag’dan oyunculuk dersi almıştır.

Oyunculuk hayatına 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisiyle başlamıştır. Dizide “Kastilya Prensesi Isabella” rolü ile yer almıştır.

2012-2015 yılları arasında ‘Karadayı’ dizisinde canlandırdığı ‘Ayten’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.
2016’da Hayat Şarkısı dizisinde Suzi, 2017’de Çember: Acı İntikam dizisinde Leyla, 2018’de İnsanlık Suçu dizisinde Cevher Akışık karakterini canlandırmıştır.

2018’de Can Feda filminde Seher rolünü canlandırmıştır.

2019-2021 yılları arasında Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan Hekimoğlu karakterine hayat vermiş ve bu dizi ile tanınırlığını arttırmıştır.

2021 yılından beri Mahkum dizisinde Büge Yesari karakterini canlandırmaktadır. OnTalent menajerlik ajansı bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.