Melike Şahin kimdir? Nerelidir? Sevgilisi kim? Melike Şahin’in kocası kim?

04.09.2022
Melike Şahin kimdir? Nerelidir? Sevgilisi kim? Melike Şahin’in kocası kim?

Melike Şahin sevgilisi kim? Melike Şahin kimdir? ”Diva Bebe” olarak anılan Melike Şahin kaç yaşında? Aslen nereli? Melike Şahin kimdir? Nerelidir? Sevgilisi kim? Melike Şahin’in kocası kim?

Melike Şahin Aslen Divriğilidir.

Melike Şahin çocukluğundan itibaren müziğe büyük ilgi duymuştur.

Şahin, lise yıllarında Çağdaş Müzik Merkezi’nde Timur Selçuk’tan şan dersleri almıştır.

Melike Şahin 2012’de mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji eğitiminin ardından 2017’ye kadar Baba Zula ile vokalist olarak çalıştı.

Melike Şahin 19.04.1989 İstanbul doğumludur.

Genç Sanatçı Melike Şahin şu an 33 yaşındadır.

Müziğe ilgisi çocuk yaşta başlamış olan sanatçı lise yıllarında Çağdaş Müzik Merkezinde Türk pop müziği yorumcusu, besteci ve piyanist olan Timur Selçuk’ tan şan dersleri almıştır.

Melike Şahin, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Müzik kariyerine öğrencilik yıllarında Müzik Kulübü Klasik Müzik korosunda başlamıştır.

2017 senesine kadar 2011 senesinde yolları kesişen ‘’Bulutların üstünden bıraktım ben kendimi.’’ parçasıyla bilinen kendine özgü tarzıyla naif kulağa hoş gelen müzikleriyle tanıdığımız Baba Zula‘nın vokalistliğini ve söz yazarlığını yaparak Türkiye ve Dünya’nın pek çok şehrinde 250’nin üzerinde konser vermiştir.

Baba Zula’yla çalışmayı bırakmadan kısa bir süre önce “Melikşah ve Saz Arkadaşları” adı altında bir proje başlattı, bu ekip ile Beyoğlu’nda Kanto isimli meyhanede arabesk temalı bir repertuar ile bir süre konserler verdi.

Melike Şahin Koç burcudur.

Ünlü sanatçının henüz net olarak kilosu bilinmemektedir.

Farklı tarzıyla dikkatleri üstüne çeken Diva Bebe Melike Şahin İstanbullu ’dur. Peki Melike Şahin Evli Mi? Sevgilisi Kim? konusu hakkında magazin dünyasından uzak yaşayan ünlü sanatçının özel hayatı ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır.

2017 yılında Fransız yönetmen Tony Gatlify ’in Djam isimli filminde seslendirdiği üç şarkı ile yer aldı ve aynı yıl filmin dünya prömiyeri öncesinde Cannes Film Festivali’nde bir konser verdi.

2017’de ilk teklileri Bi’ fırlatsam ve Deli Kan ile solo kariyerine başladı. İlk solo albümü Merhem, Şubat 2021’de yayımlandı.

Albümün ilk teklisi, Ocak 2021’de yayımlanan “Uykumun Boynunu Bükme” oldu.

Naif sesi ve büyüleyici yorumuyla kendi şarkılarını seslendiren alternatif müziğin başarılı ismi Melike Şahin arabesk müziğin güçlü yorumcularından Hakan Taşıyan ile birlikte 2020 yılında “Kilitli Kapılar Açılsa” şarkısı için düet gerçekleştirdi. Genç sanatçıya hayranları tarafından “Diva Bebe” denmektedir.

Peki Diva Nedir; Sinema, tiyatro, müzik, dans, bale vb. gibi bir sanata yıllarını vermiş, alanında çok usta ve tanınmış olan kadın sanatçı anlamına gelmektedir. 

Melike Şahin, liseyi Beşiktaş’ta bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra, ünlü piyanist Timur Selçuk’tan şan eğitimi aldı.

Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji bölümünde tamamladı.